Subota, 30.09.2023.

23:05

Derbi Baskije u potpunosti pripao Sosijedadu – Sadik "asistirao" VIDEO

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Atletik Bilbao rezultatom 3:0 u derbiju osmog kola La Lige.

Derbi Baskije u potpunosti pripao Sosijedadu – Sadik
EPA-EFE/Juan Herrero

Bio je to direktan duel baskijskih timova koji bi pobedniku doneo četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona i koji je u potpunosti pripao domaćinu iz San Sebastijana.

Time su produžili svoj niz nepobedivosti kod kuće na 14 prvenstvenih mečeva.

Sredinom prvog poluvremena Sosijedad je ostao bez Kijerana Tirnija koji je morao da izađe iz igre zbog povrede, ali to nije usporilo domaćina koji je u 30. minutu stigao do prednosti preko Robina Le Normana.

Štoper je iskoristio pometnu u protivničkom šesnaestercu za svoj prvi gol nakon godinu i po dana za vođstvo svoje ekipe.

U nastavku su viđena još dva gola u mreži Unaja Simona. Najpre se u 48. minutu upisao ove sezone sveprisutni Takefuša Kubo. U kontri Sosijedada jednu loptu sa strane nije uspeo da primi Umar Sadik, bivši fudbaler Partizana. Ona je prošla do Japanca koji je postigao gol, a Nigerijcu koji ju je "propustio" je upisana asistencija.

Konačan rezultat je u 66. minutu postavio Mikel Ojarsabal na sjajnu asistenciju Martina Zubimendija.

Real Sosijedad je na četvrtom mestu na tabeli sa 15 bodova, a Atletik Bilbao je na petom mestu sa bodom manje.

U narednom kolu, Real Sosijedad će gostovati Atletiko Madridu, dok će Atletik Bilbao dočekati Almeriju.