Subota, 30.09.2023.

20:27

Triler u Londonu – Liverpul sa devetoricom u 96' ostao bez boda VIDEO

Fudbaleri Totenhema pobedili su Liverpul rezultatom 2:1, u derbi meču sedmog kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

"Pevci" su do trijumfa stigli u šestom minutu sudijske nadoknade vremena, zahvaljujući autogolu Žoela Matipa.

Tim Jirgena Klopa je meč završio sa dva igrača manje, pošto su Kurtis Džons u 26, odnosno Diogo Žota u 69. minutu dobili crvene kartone.

Londonski tim je poveo u 36. minutu, golom Sona, kome nije bilo teško da savlada Alisona posle dodavanja Rišarlisona.

U četvrtom minutu nadoknade prvog dela meča, Kod Gakpo je udarcem iz okreta vratio rezultat na početak.

Delovalo je da će "redsi" izdržati, bili su na pola minuta od boda, međutim, Matip je zakucao loptu u sopstvenu mrežu u 96. minutu utakmice nakon centaršuta Dejana Kuluševskog.

Totenhem je nastavio sa dobrim rezultatima i sada je drugi na tabeli sa 17 bodova, jednim manje od lidera Mančester sitija.

Liverpulu je ovo prvi poraz u sezoni i trenutno je četvrti sa 16 bodova.