Petak, 29.09.2023.

22:30

Borusija Dortmund je lider Bundeslige

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Hofenhajm kao gosti 3:1 u prvoj utakmici šestog kola Bundeslige i zaseli na čelo tabele.

Tri gola viđena su u prvom poluvremenu, sva tri su bila plod grešaka odbrambenih igrača oba tima, dok je poslednji, za potvrdu trijumfa, stigao duboko u nadoknadi vremena.

Gosti su od 71. minuta igrali sa desetoricom posle isključenja Basebainija ali su održali vođstvo, čak i uvećali pobedu.

Strelac vodećeg gola za Borusiju bio je Niklas Filkrug koji je iskoristio loše postavljanje odbrambenog igrača Hofenhajma, pretrčao ga pošto je ovog lopta preskočila, i potom rutnirano matirao golmana domaćeg tima.

Iz greške se izrodio i izjednačujući gol, i to u jeku inicijative Borusije.

Humels je neoprezno startovao na ivici kaznenog prostora, srušio Staša i omogućio Kramariću da iz penala postigne svoj četvrti gol ove sezone.

Ni tu kiksevima nije bilo kraja...

Naredni ide "na dušu" golmana Hofenhajma Baumana, koji je nesigurno intervenisao nakon centaršuta, a Rojs bio spreman da pokupi "otpadak" i smesti ga u mrežu - u samoj završnici poluvremena.

U nastavku mreža se tresla samo jednom, i to u 95. minutu, kada su brojčano slabiji gosti, ali vrlo uporni i žilavi u odbrani svog gola, uspeli da "dođu do daha" i kontrom profitiraju.

Strelac gola kojim je udaren pečat na pobedu Borusije bio je Rajerson.

Borusija tako "noći" na prvom mestu ali odmah iza vrebaju Bajer, Štutart, Bajern, Lajpcig...