Utorak, 26.09.2023.

23:10

Najmlađi trener u "ligama petice" deli lekcije – Vil Stil hita ka vrhu Lige 1

Fudbaleri Remsa pobedili su Lil kao gosti u poslednjoj utakmici šestog kola Lige 1 rezultatom 2:1 i probili se do petog mesta na tabeli.

Najmlađi trener u

Strelci za tim Vila stila bili su Darami i Nakamura u ranoj fazi utakmice, konačan rezultat postavio je Andre u 80. minutu.

Bila je ovo treća pobeda Remsa koji je jedini poraz pretrpeo od trenutnog lidera Bresta.

Na klupi Remsa - vredi na to uvek podsećati - sedi najmlađi trener u ligama petice u Evropi, ali i šire, Belgijanac od roditelja Engleza Vilijam Stil (30) koji je već sa svoje 22 godine postao video asistent u belgijskom drugoligašu Sent-Trudenu.

Od tada, beleži neverovatan uzlet u karijeru i već sa 25 godina imao je prvo samostalno trenersko iskustvo u Beršotu.

U Remsu od prethodne sezone obavlja posao glavnog trenera.

Ove sezone, nejgov tim odlično "gura" u začetku prvenstva, a u utorak uveče zabeležio je i drugu gostujuću pobedu, posle one u drugoj rundi protiv Monpeljea.

Rano vođstvo omogućilo je Stilovom timu vrlo komotnu situaciju i bolju kontrolu utakmice, i mada je Lil uspeo da dođe do gola, poslednjih desetak minuta, uprkso navali rivala, Rems je izdržao i upisao bodove koji su ga pozicionirali uz najbolje timove lige u ovom trenutku.