Subota, 23.09.2023.

15:54

Rajković primio pet golova u Kataloniji – i Nastasić nemoćan da spreči debakl

Fudbaleri Đirone pobedili su Majorku 5:3 u prvoj utakmici 6. kola La Lige i preuzeli prvo mesto na tabeli pre većine mečeva ove runde.

Na golu gostiju stajao je srpski golman Predrag Rajković kojeg su igrači Đirone matirali čak četiri puta već do odlaska na odmor.

Za goste je čitav meč, u centralnom delu odbrane, igrao i bivši srpski reprezentativac Matija Nastasić.

Zanimljivo, tim sa Baleara je prvi poveo, strelac je bio Vedat Murići već u 4. minutu i teško da je iko na stadionu "Montilivi" u tom trenutku mogao da pretpostavi da sledi potop Majorčana.

Već do poluvremena, Đirona je postavila stvari na svoje mesto i pokazala zbog čega je trenutno među najboljim timovima Španije.

Mrežu Rajkovića najpre je pogodio Lopes u 26. minutu, brzo potom Dvobik iz penala (33), nedugo zatim precizan je bio i Martin (37), da bi tačku na savršenu napadačku partiju domaćih stavio Erera na samom kraju poluvremena - za mat Majorke.

Savio je u 57. minutu potvrdio trijumf, peti ove sezone za Đironu, koja ima i remi, i bez poraza je u tekućem šampionatu.

Pred sam kraj meča, poraz, ali ne i neprijatnost gostiju, sa dva gola ublažio je Abdon Prats.

Što se tiče Majorke, bio je ovo treći poraz ostrvljana koji, uz dva remija, imaju samo jednu pobedu.