Petak, 22.09.2023.

22:27

Štutgartova gol mašina ponovo radila – izjednačen rekord Levandovskog, štikliran i Darmštat

Fudbaleri Štutgarta savladali su Darmštat na otvaranju petog kola Bundeslige rezultatom 3:1.

Heroj domaćeg tima bio je Serhu Girasi koji je sa dva gola režirao preokret svog tima.

Loše je krenulo po Štutgart nakon što je Zagadu smestio loptu u sopstvenu mrežu i tako goste doveo u prednost u 17. minutu.

Samo pet minuta je trajala prednost Darmštata pre nego što je u 22. minutu izjednačio Milo, a Girasi samo 10 posle toga doneo i potpuni preokret. Tim golom je postao tek drugi igrač u istoriji Bundeslige koji je postigao najmanje devet golova u prvih pet kola posle Pitera Majera i Roberta Levandovskog (dva puta).

U nadoknadi je postigao i drugi, svoj 10. u sezoni, gol na meču kojim je postavio konačan rezultat i izjednačio rekord nekadašnjeg napadača Borusije i Bajerna koji je sezonu 2020/21 otvorio sa 10 pogodaka u prvih pet mečeva.

Kod Štutgarta je na klupi meč presedeo srpski fudbaler Jovan Milošević.

Posle ovog rezultata, domaćin se sa nova tri boda popeo na vrh tabele Bundeslige sa dva boda više od Bajera iz Leverkuzena koji tek treba da odigra svoj meč protiv Hajdenhajma. U narednom kolu gostuju Kelnu.

Darmštat je upisao i četvrti poraz i sa samo jednim bodom zauzimaju poslednje mesto pred duel sa Verderom.