Sreda, 20.09.2023.

23:00

Srbi napravili najveće iznenađenje prvog kola Lige šampiona!

U grupi D smo videli najveće iznenađenje prvog kola Lige šampiona, jer je Salcburg slavio trijumf na "Da Lužu" protiv Benfike – 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Velikog udela u toj pobedi Red Bula imali su Aleksa Terzić i Strahinja Pavlović, srpski reprezentativci koji su odigrali odličan meč na svom debiju u Ligi šampiona.

Već u četvrtom minutu meča je popularni "Kalaba" iznudio penal koji nije realizovao Konate.

Međutim, u 15. minutu je Antonio Silva rukom izbio loptu sa gol-linije Benfike i sebe izbacio iz utakmice, a ujedno i poklonio novi penal Austrijancima.

Njega je izveo Roko Šimić i doveo Salcburg u prednost na "Da Lužu".

Taj momenat je slomio Benfiku, koja jeste nešto pokušavala u nastavku, ali nije uspevala da dođe do gola.

Salcburg je uspešno odolevao, a onda u drugom poluvremenu preko Oskara Gluha došao do 2:0 i velike pobede.

U poslednjih 20-ak minuta je šansu dobio i Petar Ratkov, koji je takođe debitovao u elitnom takmičenju.

Ipak, mnogo veću ulogu imali su Terzić i Pavlović, koji su držali odbranu Salcburga i odoleli na vrućem gostovanju bez primljenog pogotka.

To je svakako najveće iznenađenje prvog kola Lige šampiona.

U istoj grupi remizirali su Real Sosijedad i Inter u strašno zanimljivom meču u Baskiji.

Prvi gol ove večeri pao je baš na "Reale areni" kada je Bastoni izgubio loptu ispred svog šesnaesterca,a Brajs Mendes postigao pogodak.

Ipak, Inter je bio bolji tim u nastavku, posebno u drugom poluvremenu u kom mu je jedan gol poništen (Markusu Tiramu), kao i crveni karton Nikolu Bareli, nakon što ga je sudija isključio, pa VAR pokazao da nije bilo namere da šutne Mendesa.

I onda u 87. minutu Lautaro Martines postaje ponovo junak "nero-azura", jer je doneo izjednačenje i vrlo vredan bod pred nastavak takmičenja u grupi D.

Napoli preživeo "kamenolom"

U grupi C su sjajnu predstavu pružili i Braga i Napoli, ali je iz "kamenoloma" ipak kao pobednik izašao šampion italije – 1:2 (0:1).

Gosti su vodili od samog finiša prvog poluvremena kada je Di Lorenco od prečke zakucao loptu u mrežu domaćih.

Dugo je Braga jurila izjednačenje i do njega došla u samom finišu kada je Bruma postigao prelep pogodak.

Ipak, kratko je potrajala radost domaćih, jer je Niakate autogolom poklonio tri boda gostima i oni su ih vrlo rado odneli u Napulj na startu elitnog takmičenja.