Subota, 17.10.2020.

18:00

Goleada u Londonu – Sautempton u 92. minutu "šokirao" Čelsi VIDEO

Fudbaleri Čelsija odigrali su nerešeno, 3:3, protiv Sautemptona na svom terenu u utakmici 5. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Autor: SN

Goleada u Londonu – Sautempton u 92. minutu
Photo by Mike Hewitt/Getty Images

Čelsi je uspeo da prokocka prednost od 2:0 koju je stekao sredinom prvog poluvremena i da izvuče samo bod protiv Sautemptona.

Sve je počelo sjajno po "plavce", pošto se novo pojačanje Timo Verner, odlično pokazalo i već u 15. minutu postignut je prvi gol na utakmici.

Postigao ga je upravo nemački napadač Timo Verner, koji se odlično snašao u šesnaestercu Sautemptona i pogodio mrežu.

Isti igrač je 13 minuta kasnije zatresao mrežu, samo je ovoga puta to bio znatno atraktivniji pogodak.

Verner je dobio jednu visoku loptu u kaznenom prostoru, potom je uspeo da je primiri i da prebaci golmana Sautemptona i onda glavom u nebranjenu mrežu samo sprovodi loptu u gol za velikih 2:0.

Iskusni Deni Ings, nije dozvolio da se na poluvreme ode sa golom zaostatka i iskoristio grešku Haverca, koji na sredini terena gubi loptu i pogađa lagano za 2:1, rezultat s kojim smo otišli na pauzu.

Sautempton je bio vrlo hrabar u nastavku utakmice i uspeo u 57. minutu preko Adamsa da stigne do izjednačenja.

"Sveci" su imali samo dva minuta za radost.

Odmah je "krivac" Kai Haverc uspeo da se osveti i da na asistenciju Tima Vernera iz peterca loptu pošalje u gol za novo vođstvo Čelsija.

Tako je delovalo da će Čelsi ostvariti važnu pobedu u 5. kolu na Stamford Bridžu, ali Sautemtpon nije mislio tako.

Imali su slobodan udarac u 92. minutu, centaršut je išao u kazneni prostor, gde je Vestegard dočekao odbitak i volejem loptu smestio u gol za veliko iznenađenje i još veći bod gostujućeg tima.