Podsetivši da je prošle godine nekoliko kompanija bilo zainteresovano za tu oblast, Matićeva kaže da se u uslovima svetske ekonomske krize ta situacija verovatno malo promenila, jer su telefonija i telekomunikacije biznis gde postoji stalan priliv novca.
Prema njenim rečima, Ministarstvo telekomunikacija će u narednih dva meseca izaći sa svim detaljima i propozicijama za učešće na tom konkursu i licitaciji. Ona je rekla da u svim sektorima, gde jača konkurencija, dođe do mnogo veće pažnje i fokusa prema korisniku, pružaju se nove usluge i vodi se računa o tome šta korisnici žele.
"Različiti paketi za različite potrebe korisnika se pojavljuju i to dovodi do snižavanja cena, što u našem slučaju verovatno neće biti na nekom opštem nivou, ali će svaki korisnik za sebe moći da nadje paket koji mu najviše odgovara i koji je za njega najpovoljniji", najavila je ona.
Na pitanje o velikom broju od 200 hiljada dvojnika u fiksnoj telefoniji, Matić je rekla da nije bilo konkurencije u fiksnoj telefoniji i "ono što vam nije goruće pitanje uvek se ostavlja za drugi neki trenutak".
Ona je dodala da su, sa druge strane, cene fiksne telefonije u Srbiji bile vrlo pristupačne, ako ne i niske i da Telekom Srbija nije ni imao dovoljno sredstava da investira u fiksnu telefoniju, nego da je morao da investira u mobilnu telefoniju, kako bi održao korak sa konkurencijom, što je dovelo do sporijeg rešavanja tog pitanja.
Matić je najavila da će uvođenje konkurencije u fiksnu telefoniju dovesti do brzog poboljšanja te situacije i da će Ministarstvo brzo početi da sprovodi konkurs za operatore u fiksnoj bežičnoj telefoniji, koja treba da dovede do toga da naši građani koji žive u ruralnim sredinama, mogu da dobiju telefon.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 5
Pogledaj komentare