Gostujući na Jutarnjem programu RTS-a, kazao je da će budžet biti "razvojni i uravnotežen, usmeren na povećanje kvaliteta života gradjana i na dalje ulaganje u kapitalne projekte".
"Nastavljamo politiku koju smo imali priliku da potvrdimo, idemo sa daljim povećanjem plata i penzija, kao i mininalne cene rada…", rekao je.
Zatim je obavestio da se do sada za penzionersku karticu prijavilo milion penzionera i da je to veliki uspeh.
Što se zarada tiče, prema njegovim rečima, ide se ka tome da u decembru ove godine prosečna plata bude 840 evra.
"Očekujemo da u decembru imamo prosečnu zaradu od 840 evra, a pre samo 10 godina bila je 331 evro. U dinamici smo da u Srbiji 2025. godine prosečna zarada bude 1.000 evra, kao što smo i obećali", rekao je Mali.
Druga karaktersitika budžeta su kapitalne investicije - 600 milijardi dinara je izdvojeno za te projekte, tu su i neki novi važni infrastrukturni projekti, kao što su obilaznica oko Kragujevca, zatim Bački Breg - Kikinda (tzv. Smajli).
Mali je podsetio da nijedan infrastrukturni projekat nije zaustavljen i da ovim budžetom nikad nisu bila veća izdvajanja za poljoprivredu i zdravstvo: 118 milijardi dinara za poljoprivredu, i za zdravstvo - ukupno 545 milijardi dinara.
"Sve što radimo, radimo kako bi nalazili nove izvore rasta i kako bi naša ekonomija u ovim teškim uslovima nastavila da raste", rekao je on.
"Naš novac, čak i kada se zadužimo, ide u kapitalne investicije", naglasio je Mali.
Kazao je da očekuje pozitivan nalaz Međunarodnog monetarnog fonda i da će podržati budžet za narednu godinu.
Podsetio je da je Srbija potpisala 18 sporazuma sa Kinom i da je bitno da država raste.
"Srbija otvara kinesko tržište - otvaramo najveće tržište na svetu - pogledajte koliko se Srbija menja u odnosu na ostale (zemlje), pogledajte atraktivnost Srbije sada. To je ogroman potencijal za rast, isto kao i EXPO. Uprkos strašnim dešavanjima u svetu, naša zemlja nastavlja da raste", zaključio je Mali.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 5
Pogledaj komentare