anonymous
pre 13 godina
Dakle ovako: Telekom odredi 500 dinara za fiksnu pretplatu (što je iznos samo za "tekuće održavanje"), odredi se cena impulsa, dok se gradjanima u prošlosti uzimalo i po 1.800 DM za uvodjenje telefona za radove i opremu (optički kablovi i centrale koje su tim novcem kupovani) su ugovorom ustupani Telekomu (tadašnjem PTT-u), bez obzira da li je postojala infrastuktura od centrale ili ne. Ne opravdavam nikoga što ne plaća obaveze, ali Telekom je i te kako dužan većini gradjana ove zemlje koji su finansirali izgradnju i telefonsku infrastrukturu ove zemlje i na najgrublji mogući način ucenjeni kako bi u 20-om veku dobili fiksni telefon. Sada je mobilni telefon postao dostupan svakome i za 3.000 dinara, a dopunu može plaćati po potrebi, tako da zaista ne vidim svrhu da se kupuju modeli od preko 50.000 dinara za razgovor, jer je mobilni internet i dalje preskup (osim što je dugo izlaganje visokofrekventnim talasima dokazano štetno).
Sada su sudovi kod nas počeli da za iznose ispod 200.000 dinara rasprodaju i nepokretnu imovinu stanove i roditelje zajedno sa decom izbacuju na ulicu.
Dakle, Telekom, EPS, Infostan i sl. mogu povećavati cenu svojih "usluga" (koje neretko i nisu izvršene) po odluci Vlade (dok ne predju u privatno vlasništvo), a gradjani su dužni i pod pretnjom izbacivanja iz stana da ih plate. Samo, pitanje je koliko je to održivo, obzirom da su cene sve veće i veće, a zarade većine gradjana sve manje.
147 Komentari
Sortiraj po: