Društvo 0

11.11.2024.

17:42

Više od 1.500 Nišlija podnelo zahtev za nelegalne objekte

Više od 1500 Nišlija je prošle godine podnelo zahtev da svoje nelegalne objekte priključe na struju, gas, vodu i kanalizaciju, zahvaljujući specijalnoj akciji koju je organizovalo resorno ministarstvo.

Izvor: TV Zona plus

Više od 1.500 Nišlija podnelo zahtev za nelegalne objekte
Grad Niš

Podeli:

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović ocenjuje da je ta akcija bila značajan korak u pomoći onima koji su u teškom materijalnom stanju i koji iz različitih razloga nisu mogli da se priključe na električnu mrežu. Da li će se tako nešto planirati i za naredni period, zavisiće od Ministarstva.

Vlada Srbije je u avgustu prošle godine usvojila je Uredbu koja je propisivala uslove za privremeno priključenje na struju, vodu, kanalizaciju, gas ili mrežu daljinskog grejanja objekata koji su nelegalno izgrađeni. Za priključke se tada prijavilo oko 1500 Nišlija.

"To je bio dobar potez za objekte koji nisu legalni i otvoren je prozor kada su građani mogli da se prijave da dobiju električnu energiju. Akcija je uspešno sprovedena za ljude koji su u teškom materijalnom stanju ili koji iz različitih razloga nisu mogli da se priključe na infrastrukturu", rekao je gradonačelnik Niša.

Tadašanja uredba odnosila se samo na stambene objekte, dok poslovni objekti i investitori koji su nelegalno gradili nisu imali mogućnost da se priključe na komunalnu infrastrukturu. Takođe, Ministarstvo je jasno naglasilo da je ovaj postupak odvojen od postupka ozakonjenja objekata, što je značilo da priključci nisu bili automatski vezani za legalizaciju nelegalnih objekata.

Pavlović je dodao da je veliki broj građana iskoristio tu priliku, a da trenutno nije poznato da li će takve akcije biti ponovo organizovane u skorijoj budućnosti.

"Neophodno je da prođe neko vreme da bi se ponovo organizovala ovakva vrsta pomoći, ali ovo je bio važan korak u olakšavanju života mnogim ljudima", rekao je Pavlović.

Podsetimo, ova vrsta pomoći za građane koji žive u nelegalnim objektima bila je omogućena izmenama Zakona o ozakonjenju i trajala je samo mesec dana. Nakon toga gradovi i opštine su utvrđivali spisak zahteva i prosleđivale ga komunlanim preduzećima koja su radila priključenja objekata na lokalnu infrastrukturu.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: