19.02.2025.
11:58
Nekada potpukovnik – sada duborezac i stolar VIDEO
Sve je više onih koji kad završene radni vek i odu u penziju, nastave da rade ili pronađu neki koristan hobi.

Penzioner, nekada vojno lice vojske SFRJ, pa vojske Crne Gore i Srbije, mlad je otišao u penziju, pa je od tada pronašao svoj hobi, koji mu donosi i dodatnu zaradu.
Živko Jovanović, potpukovnik, nakon penzionisanja, ali i borbe protiv karcinoma, rešio je da se bavi zanimljivim zanatom.
"Trenutno radim na topu iz turskog doba, na njemu radim već 10 dana, koristim drvo trešnje i orahovine", objašnjava Živko.
Vojnu uniformu i kasarnu, zamenio je za dlet, turpiju, testeru i radionicu u podrumu porodične kuće.
"U vojsci sam od '86. godine kao pitomac i radio sam do 2018. godine, kada sam operisao karcinom glasne žice, a duborezom se bavim godinu-godinu i po dana", kaže Živko.
Kao pravi majstor, on ima svoje šegrte - suprugu i sina.
Opširnije o ovoj temi pogledajte u video-prilogu Prve TV:
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar