Ivan
pre 9 godina
Koliko sam ja čitao već se proizvodi komercijalno benzin, nafta i kerozin po cijeni od 45$ po litri benzina, a koristi se samo voda i Co2 iz zraka. Temperature koje se koriste su oko 700°C što je vrlo nisko. U gorivu nema sumpora ni dušika pa ga nema ni nakon sagorjevanja. Kerozin je 25% lakši, a to je jako bitno za avione jer imaju veću korisnu nosivost.
Struja možda i je jeftinija, ali ju se mora proizvoditi onda kada se troši jer je velike količine nemoguće uskladištiti. Postoje reverzibilne brane pa se noću prepumpava voda, ali njih nema puno, niti svugdje. Vjetrenjače rade i po noći i mogu proizvesti vodik iz tako reći besplatne struje. Zato je vodik zgodan kao oblik skladištenja beskorisnih viškova električne energije.
Cijena automobila na vodik će pasti sa masovnošću, a ispušni plinovi su ipak puno čišći nego od nafte. Zato je i ovakav napredak veliki korak naprijed.
Koliko mi je poznato da je čovjeku po imenu Stenli Mayer proizveo auto sa pogonom na vodu i prešao put od New Yorka do Los Angelesa samo sa 75 litara vode. Uspio je naći frekvenciju struje koja jako olabavljuje veze između vodika i kisika i sa malim dotokom struje rastaviti vodu na vodik i kisik. Oba idu u motor sa unutarnjim sagorjevanjem. Vodik gori, a kisik podržava gorenje. Bila je dovoljna struja iz akumulatora za elektrolizu.
Takva energija je u stvari besplatna i mnogima velika opasnost za zaradu pa su se pobrinuli da sve ostane tajna (frekvencija). Čovjek je umro od trovanja.
25 Komentari
Sortiraj po: