Automobili

Ponedeljak, 02.03.2009.

07:00

Cadillac SRX

Novi crossover Cadillaca predstavljen je na Salonu automobila u Detroitu 2009. godine. Radi se o potpuno novom vozilu kada je reč o ovoj luksuznoj marki, a jedina stvar koja je prenesena od prethodnika, jeste ime.

Izvor: B92

Default images

Cadillaca SRX krasi potpuno novi dizajn i duet novih naprednih šestocilindarskih agregata. Kao standard, dolazi novi 3,0-litarski V6 motor sa direktnim ubrizgavanjem goriva, a kao opcija, takođe nova, turbo jedinica zapremine 2,8 litara. Oba agregata nude performanse karakteristične za motore veće zapremine. Direktno ubrizgavanje donosi redukciju emisije CO2 od 25%.

Dostupan je i pogon na sva četiri točka koji uključuje napredni diferencijal sa graničnikom proklizavanja, koji po potrebi, distribuira obrtni moment na zadnje točkove, odnosno na prednju ili zadnju osovinu, što donosi sigurniju vožnju na klizavoj podlozi.

Mišićavu pojavu vozila odlikuje širok ”stav”, minimalni prepusti i točkovi smešteni u same uglove automobila. Točkovi razmere 18 cola su standardni, a kao opcija, dostupni su i 20-colski naplaci.

Kada je reč o enterijeru, tehnička preciznost na najbolji način ukomponovana je sa izradom ”stare škole”.

Novi trolitarski V6 isporučuje 260 KS, i uparen je sa šestostepenom automatskom transmisijom. Upotreba sistema direktnog ubrizgavanja goriva rezultira većom snagom, manjom emisijom CO2, kao i manjom potrošnjom.

Turbo V6 zapremine 2,8 l raspolaže sa 300 KS, i maksimalnim obrtnim momentom od 400 Nm.

Proizvodnja Cadillaca SRX počinje u drugom kvartalu 2009. godine, a ubrzo nakon toga, startuje i prodaja ovog modela.

Piše: Pavle Barta, Vrele Gume

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Raspoređuju rakete: Spremaju se za okršaj?

Japan planira da na svom ostrvu Kjušu rasporedi rakete dugog dometa koje imaju domet od oko 1.000 kilometara, odnosno koje mogu da pogode ciljeve u Severnoj Koreji i priobalnim područjima Kine, preneo je danas "Gardijan".

19:29

17.3.2025.

1 d

Region

Orban spreman na drastičan potez

Kontrole cena hrane koje je pokrenuo mađarski premijer Viktor Orban stupile su na snagu u toj zemlji nakon što je inflacija dostigla najviši nivo među svim članicama Evropske unije, javlja Rojters.

22:46

17.3.2025.

1 d

Svet

Borbe u tunelima: Spremni su za rat VIDEO

U nastojanju da poboljšaju spremnost na vojnu pretnju Severne Koreje južnokorejske i američke trupe izvele su danas zajedničke vojne vežbe simulirajući borbu u severnokorejskim tunelima, saopštila je južnokorejska vojska.

8:02

17.3.2025.

1 d

Podeli: