Svet

Ponedeljak, 21.02.2022.

15:06

Gde se kriptovalute najviše koriste?

Izveštaj Čejnanalisisa (Chainalysis) pokazuje koje su zemlje najveći korisnici kriptovaluta širom sveta.

Izvor: smartlife.hr

Gde se kriptovalute najviše koriste?
Foto: 3Dsculptor/Shutterstock

U izveštaju se upoređuju vrednosti transakcija sa kupovnom moći i stavlja poseban fokus na neprofesionalnu i peer-to-peer upotrebu kako bi se procenilo koje su zemlje zaista napravile napredak u usvajanju kriptovaluta u većem delu svoje populacije.

Smartlife.hr prenosi da je Vijetnam neporaženi pobednik ove lestvice, s visokim bodovanjem na ukupnoj vrednosti kriptotransakcija, kao i na plaćanjima pojedinaca. Vrednost dolaznih transakcija kriptovalute nije bila daleko ispod one mnogo veće Indije.

FED odlučio: Zabranjeno

Jedan od razloga zašto se kriptovalute pokazuju popularnim u Vijetnamu, pa i u drugim zemljama u razvoju je taj što se koriste kao investicioni alat umesto drugih dobrih opcija, navodi se u izveštaju koje prenosi Statista.

Pokušaj očuvanja vrednosti nečije ušteđevine kada lokalne valute posustaju još je jedan podsticaj za ulaganje u kriptovalute, stavljajući Venecuelu, Argentinu i Tursku na kartu korisnika kriptovaluta.

FBI formira novu jedinicu zbog kriptovaluta

Pojedinci u zemljama u razvoju takođe koriste kriptovalute za međusobna plaćanja. U ovom segmentu visoko se rangiraju afričke zemlje poput Nigerije i Kenije. Afričke zemlje prednjačile su u usvajanju inovativnih P2P načina plaćanja, na primer mobilnog plaćanja, u procesu preskakanja opcija poput bankovnih transfera i onih digitalnih opcija plaćanja koje su vezane za njih.

Među razvijenim zemljama korišćenje kriptovalute bilo je najraširenije u zemljama engleskog govornog područja - pre svega u Sjedinjenim Državama, ali i Velikoj Britaniji, Kanadi, Južnoj Africi i Australiji.

Stigla nova prognoza: Bliži se sudnji dan za bitkoin?

Ekonomije u razvoju - Indija, Kina i Brazil - takođe su registrovane kao veliki korisnici. U slučaju intenzivne upotrebe Rusije i Ukrajine, Čejnanalisis ih povezuje s raširenim nepoverenjem u institucije i mogućim begom kapitala i izbegavanjem poreza.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Šolc odgovorio na Trampovu pretnju

Nemački kancelar Olaf Šolc odgovorio je danas na komenatre novoizabranog predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa o carinama, u kojima je zahtevao da Evropska unija poveća kupovinu američke nafte i gasa.

15:45

20.12.2024.

1 d

Podeli: