Subota, 20.01.2001.

10:51

PERAZIC: I CRNOGORCI U SRBIJI TREBA DA GLASAJU

Izvor: B92

Default images
Profesor medjunarodnog javnog prava i predsednik Saveta Veca narodnih skupstina Crne Gore Gavro Perazic smatra da svim drzavljanima Crne Gore treba omoguciti da se izjasne na referendumu o statusu Crne Gore, a ne samo onima koji zive u njoj. Kako prenosi Srna, on je u intervjuu za "Vecernje novosti" istakao da Crnogorci u Srbiji nikada nisu bili stranci ili manjina, odnosno da nikada nisu bili nasilno asimilirani, te da ih prema Zakonu o drzavljanstvu u Srbiji trenutno zivi oko 800 000. "Vecina tih ljudi ne podrzava rezim u Podgorici i zbog toga se crnogorska aktuelna vlast plasi naseg glasa", tvrdi Perazic.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Bumerang: Ameriko, šta ćeš sad?

Ako ste se pitali kako će Donald Tramp svojim hirovitim postupanjem pogodovati, odnosno naštetiti, pojedinim ekonomskim granama u SAD, u jednom trenutku ste stigli i do pitanja – turizma, odnosno turističkih poseta stranaca Americi.

16:59

8.4.2025.

1 d

Podeli: