Filaret zbog zabrane ulaska štrajkuje glađu na crnogorsko-srpskoj granici, a Šturanović navodi da najavljene blokade puteva između Srbije i Crne Gore ne mogu doprineti rešavanju tog problema. Šturanović nije precizirao u kom pravcu bi moglo ići rešenje.
Šturanović je naveo kako će nastojati da reši problem, ali da će Crna Gora ostati privržena saradnji s Haškim tribunalom i dodao kako je zadovoljan što se Filaret ogradio od najavljene blokade saobraćajnica između Srbije i Crne Gore.
I ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Jusuf Kalamperović je ponovio da zabrana ulaska Filaretu u Crnu Goru ne može biti smatrana kršenjem njegovih ljudskih prava niti prava pravoslavnog naroda u opštini Pljevlja, kao ni diskriminacijom većinskog naroda te opštine.
On je rekao da je to posledica doslednog izvršavanja preporuka tribunala u Hagu i Saveta Evrope.
"Ako Tribunal u pisanoj formi obavesti ministarstvo da Filaret više nije na spisku ili da može ući u Crnu Goru, Uprava policije će mu to dozvoliti", naveo je Kalamperović u pismu predsedniku Skupštine opštine Pljevlja Velimiru Goluboviću.
Parlament u Pljevljima je u nedelju većinom glasova usvojio zaključke kojima se traži povlačenje odluke o zabrani ulaska Filareta u Crnu Goru. Zaključke su izglasali odbornici prosrpskih stranaka i Pokreta za promene, a protiv su bili Demokratska partija socijalista i Socijaldemokratska partija.
Informacije u vezi sa zabranom ulaska Filareta u Crnu Goru i njegovim štrajkom glađu više dana nisu u centru pažnje medija i javnosti, a spor su zasenili i fizički napad nepoznatih osoba na direktora nezavisnog dnevnika Vijesti Željka Ivanovića i
reakcije na taj događaj.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 11
Pogledaj komentare