Svet 0

27.01.2025.

7:40

Moskva ovo nije videla

U Moskvi je oboren temperaturni rekord za 27. januar evidentiran 1914. godine nakon što je meteorološka stanica u ruskoj prestonici danas u 06.00 časova izmerila 3,5 stepeni Celzijusa iznad nule.

Izvor: Tanjug

Moskva ovo nije videla
Profimedia

Podeli:

"U glavnom gradu Rusije u istoriji redovnih meteoroloških merenja, uprkos kiši, postavljen je novi temperaturni rekord posle 111 godina na referentnoj moskovskoj meteorološkoj stanici VDNKh", Jevgenij Tiškovec, načelnik meteorološkog centra Fobos.rekao je .

"U 06.00 časova izmerena je temperatura od plus 3,5 stepeni Celzijusa. Prethodni temperaturni maksimum iz 1914. godine je bio plus 3 stepena Celzijusa", dodao je Tiškovec, a prenosi agencija RIA Novosti.

On je dodao da će temperatura nastaviti da raste i da će do kraja dana dostići maksimalnih plus 4-6 stepeni Celzijusa.

"Poslednja nedelja januara u ruskoj prestonici je počela aprilskim vremenom, a neobično topao ponedeljak označio je početak serije dnevnih temperaturnih rekorda", rekao je načelnik meteorološkog centra Fobos.
 

Podeli:

Anketa

Kako će se okončati sukob u Ukrajini?

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Preokret: Skače cena goriva

Evropski berzanski indeksi su danas u blagom padu nakon dvodnevnog perioda rasta, dok je na tržištu istovremeno zabeležen porast cena nafte i zlata.

12:36

24.4.2025.

1 d

Upaljeni alarmi

RHMZ upozorio: Biće opasno

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je žuti i narandžasti meteo-alarm za gotovo celu teritoriju Srbije, upozoravajući građane na grmljavinske nepogode, jak vetar i lokalno obilne padavine koje se očekuju tokom dana.

12:29

25.4.2025.

8 h

Podeli: