Svet 0

17.12.2024.

22:56

Prevrnuo se čamac: Najmanje 25 poginulih

Najmanje 25 osoba, uključujući decu, je poginulo, a desetine se vode kao nestali, kada se danas prevrnuo preopterećeni čamac na reci u centralnom Kongu, saopštile su lokalne vlasti.

Izvor: Tanjug

Prevrnuo se čamac: Najmanje 25 poginulih
Shutterstock/halilin

Podeli:

Veruje se da je na plovilu, na reci Fimi, bilo više od 100 putnika nakon izlaska iz grada Inongo, severoistočno od glavnog grada Kinšase, prenosi AP.

U toku je potraga za nestalima, a raste zabrinutost da bi broj žrtava mogao biti daleko veći, navodi agencija.

Nesreća koja se dogodila danas, je četvrta ove godine u provinciji Mai-Ndombe, regionu okruženom rekama, gde se stanovništvo dosta oslanja na rečni transport.

Najmanje 78 ljudi se udavilo u oktobru kada je preopterećen čamac potonuo na istoku zemlje.

80 osoba izgubilo je život u sličnoj nesreći u blizini Kinšase u junu, navodi AP.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

13 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: