Svet 13

20.11.2024.

9:40

Jezivo upozorenje Putinovog ministra

Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio, nakon ukrajinskih udara američkim ATACMS raketama na rusko skladište artiljerijske municije u Brjanskoj oblasti, da će Rusija uzvratiti potpunim nuklearnim ratom.

Izvor: Dejli mejl

Jezivo upozorenje Putinovog ministra
Tanjug/Lachen Pyshe Telegram via AP

Podeli:

Ruski šef diplomatije je reagovao rečima da će Moskva "odgovoriti u skladu s tim", jer je udar ATACMS-ima opisao kao signal da Kijev "želi da eskalira situaciju".

Ovo zastrašujuće zveckanje nuklearnim oružjem, ocenjuje Dejli mejl, potvrdio je i bliski saveznik ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva, koji je uutorak objavio na društvenim mrežama da udar na Rusiju američkim raketama znači "Treći svetski rat".

Podsetimo, u dramatičnoj eskalaciji 1000. dana rata u Ukrajini, Kijev je lansirao šest projektila ATACMS sa nepoznate lokacije na rusku teritoriju.

Udari su izazvali eksplozije u Karačevu, gde se nalazi skladište municije koju je isporučila Severna Koreja, a koje se nalazi oko 75 milja od ukrajinske granice.

Istovremeno, Putin je momentalno potpisao izmene u zakonima zemlje o nuklearnom oružju kako bi im se olakšalo raspoređivanje, u znak odmazde.

Amandmani dozvoljavaju Rusiji da pokrene nuklearni napad kao odgovor na napad konvencionalnim oružjem – kao što je jedan raketama dugog dometa.

Podeli:

13 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

13 h

Podeli: