Svet 1

15.11.2024.

12:57

Kraljevske vazduhoplovne snage digle borbene avione

Britanski borbeni avioni pratili su ruski avion koji je leteo blizu vazdušnog prostora Velike Britanije, saopštile su danas Kraljevske vazduhoplovne snage (RAF).

Izvor: Tanjug

Kraljevske vazduhoplovne snage digle borbene avione
Shutterstock/xnir Photography

Podeli:

Ovo se desilo nekoliko dana nakon što je Kraljevska mornarica detektovala ruske vojne brodove koji su prolazili kroz Lamanš, podseća Rojters.

"Naši protivnici ne treba da sumnjaju u našu čvrstu odlučnost i snažnu sposobnost da zaštitimo Veliku Britaniju", izjavio je britanski ministar za oružane snage Luk Polard.

RAF i Kraljevska mornarica redovno prate kretanje ruskih ratnih brodova i aviona u blizini britanskih voda i vazdušnog prostora.

Ministarstvo odbrane saopštilo je da je ovo drugi put u poslednja tri meseca da su RAF i Kraljevska mornarica primetili ruske avione i brodove u razmaku od samo nedelju dana.
 

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

20 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: