Svet 0

24.10.2024.

19:41

Oglasio se Erdogan: Podlo, sledi još jača borba

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan nazvao je teroristički napad u Ankari "podlim", istaknuvši da je taj "napad dodatno ojačao odlučnost te zemlje u borbi protiv terorizma".

Izvor: RIA Novosti

Oglasio se Erdogan: Podlo, sledi još jača borba
Tanjug/AP Photo/Khalil Hamra

Podeli:

Najmanje četvoro ljudi je poginulo i više od 20 povređeno u terorističkom napadu na objekat Turske vazduhoplovne industrije u Ankari u sredu, prenela je agencija RIA Novosti.

"Želeo bih da zahvalim svim našim prijateljima koji su izrazili saučešće u vezi sa jučerašnjim terorističkim napadom u Ankari, na njihovoj solidarnosti. Podli napad je dodatno ojačao odlučnost i posvećenost Turske iskorenjivanju terorizma", rekao je turski lider na sastanku BRIKS plus u Kazanju.

Turski ministar unutrašnjih poslova Ali Jerlikaja izjavio je ranije da je dvoje terorista, od kojih je jedna bila ženska osoba, koji su izvršili napad u objektu Turske vazduhoplovne industrije (TAI) u Ankari eliminisano.

On je rekao da je troje ranjenih u teškom stanju i istakao da se radi na identifikaciji napadača, prenosi "Hurijet".

Na lice mesta poslat je veliki broj policijskih i medicinskih timova za specijalne operacije, prenosi Tanjug izveštaje turskih medija.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: