Svet 0

01.09.2024.

16:12

Netanijahu se izvinio porodici ubijenog taoca

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu razgovarao je danas sa roditeljima Aleksandra Lobanova, jednog od šest talaca čija su tela izvučena iz Pojasa Gaze.

Izvor: Tanjug

Netanijahu se izvinio porodici ubijenog taoca
EPA-EFE/Ohad Zwigenberg / POOL

Podeli:

"Želim da vam kažem koliko mi je žao i molim za oproštaj što nisam uspeo da dovedem Sašu živog kući", rekao je Netanjahu Oksani i Gregoriju Lobanovu, navodi se u saopštenju njegovog kabineta, prenosi Tajms of Izrael. 

Tokom razgovora, Netanjahu je napomenuo da se njegov vojni sekretar Roman Gofman jutros vratio iz posete Moskvi gde je radio na obezbeđivanju dogovora o oslobađanju talaca, među kojima je bio i Lobanov, navodi se u saopštenju.

Netanjahu planira da razgovara sa svim porodicama ostalih talaca koji su pronađeni ubijeni, saopšteno je iz kabineta premijera.

Tela šestoro talaca koje je oteo Hamas 7. oktobra prošle godine pronađena su u tunelu u području Rafe u Pojasu Gaze, saopštila je ranije danas izraelska vojska.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

20 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: