Svet 5

10.07.2024.

23:12

Medvedev najavljuje totalno uništenje: "Zgazićemo reptila"

Dmitrij Medvedev, bivši predsednik Rusije, smatra da se sukob u Ukrajini neće okončati ni potpisivanjem mirovnog sporazuma.

Izvor: Kurir.rs/Moscow Times

Medvedev najavljuje totalno uništenje: "Zgazićemo reptila"
Profimedia

Podeli:

Medvedev navodi da će se bez obzira na potpisivanje mirovnog sporazuma vremenom na vlast u Ukrajini "vratili radikali" koji su inspirisani "zapadnim neprijateljima" Rusije.

"Tada će doći vreme da konačno zgazimo reptila i zabijemo dugački čelični ekser u kovčeg banderovske kvazi-države. Uništićemo ostatke njegovog krvavog nasleđa i vratiti preostale zemlje u krilo Rusije. Neprijatelji Rusije neće nigde otići. Akumuliraće snagu i čekati novi zgodan razlog da unište našu zemlju. Moramo biti spremni za buduće bitke za odbranu otadžbine", napisao je Dmitrij Medvedev na svom kanalu na Telegramu.

Ruski predsednik Vladimir Putin, podsetimo, rekao je nedavno da je spreman da prekine rat sa Ukrajinom i potpiše mirovni sporazum ako Kijev povuče trupe sa teritorija tri oblasti koje je anektirala Rusija i zvanično odustane od namere da se učlani u NATO.

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski nazvao je Putinov predlog ultimatumom i rekao da je spreman da počne pregovore sa Moskvom čim Rusija povuče svoje trupe sa ukrajinske teritorije.

"Želi da se odreknemo nekih naših okupiranih teritorija, ali želi i neokupirane teritorije. Neće stati. Neće biti zamrznutog sukoba", naglasio je Zelenski.

Podeli:

5 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

19 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: