Svet 0

16.04.2024.

17:48

Predsednik Poljske najavio susret sa Trampom

Poljski predsednik Andžej Duda sastaće se ove nedelje sa Donaldom Trampom tokom svoje posete Njujorku, preneli su danas poljski mediji, a to je potvdio i jedan zvaničnik Trampove kampanje.

Izvor: Tanjug

Predsednik Poljske najavio susret sa Trampom
Tanjug/AP Photo/Czarek Sokolowski, File

Podeli:

Duda, poljski nacionalista čiji mandat ističe 2025. godine bio je jedan od Trampovih bliskih međunarodnih partnera tokom njegovog predsedničkog mandata, ocenjuje Rojters, a glavni pomoćnik poljskog predsednika rekao je da su Duda i Tramp ostali u kontaktu i nakon pobede demokrate Džozefa Bajdena na predsedničkim izborima.

Pozivajući se na neimenovane, dobro upućene izvore poljski mediji su preneli da će Duda i Tramp održati neformalni sastanak u Njujorku gde će se poljski predsednik susresti sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom.

Tramp, kome se u Njujorku sudi zbog ilegalnih isplata,u tesnoj je predizbornoj trci sa aktuelnim predsednikom SAD Džozefom Bajdenom.

Mnogi evropski lideri su izrazili bojazan da bi Trampova pobeda na predsedničkim izborima dovela do slabljenja američke podrške Poljskoj, Ukrajini i NATO-u.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

2 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: