Svet 0

16.04.2025.

8:02

Odbijen predlog o prekidu vatre

Palestinska militantna grupa Hamas odbacila je izraelski predlog o šestonedeljnom prekidu vatre u Pojasu Gaze tokom kojeg bi ta grupa trebalo da preda oružje, rekao je neimenovani palestinski visoki zvaničnik.

Izvor: Tanjug

Odbijen predlog o prekidu vatre
Tanjug/AP Photo/Abdel Kareem Hana, File

Podeli:

Zvaničnik je rekao da izraelski predlog, koji je Hamasu dostavljen preko egipatskih posrednika, ne daje nikakvu obavezu Izraelu da okonča rat u Pojasu Gaze ili za povlačenje izraelskih trupa, što su ključni zahtevi Hamasa u zamenu za oslobađanje preostalih talaca, preneo je BBC.

Izrael je od 18. marta nastavio vojnu ofanzivu u Pojasu Gaze nakon gotovo dvomesečnog prekida vatre koji je stupio na snagu 19. januara i tokom kojeg je Hamas oslobodio 33 taoca.

Veruje se da Hamas drži preostalih 59 talaca, od kojih su 24 živi.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

8 h

Podeli: