25.03.2025.
14:52
A sad i Mask: Najbolje mesto da sakrijete telo... FOTO
Trampova administracija našla se u prilično velikom skandalu usled curenja poverljivih informacija o napadu na jemenske pobunjenike Hute.

Glavni urednik portala Atlantik Džefri Goldberg navodno je slučajno dodat u grupni čet na aplikaciji Signal, u kojem su se najbliži saradnici američkog predsednika dopisivali oko napada na Hute.
U četu su bili i Trampov potpredsednik Džej Di Vens i ministar odbrane Pit Hegset.
- Neviđeni skandal trese Ameriku; Curi ili ne curi?
- Amerikanci se obrušili na Jemen: Ima mrtvih
- Katastrofalna greška: Iscurili ratni planovi FOTO
Goldberg je rekao da je satima pre samog napada primio precizne informacije o ciljevima, vrsti naoružanja i vremenu udara.
Tvrdi da je u grupu greškom dodat s broja koji pripada savetniku za nacionalnu bezbednost Majku Volcu.
"Da su ovakve informacije završile kod simpatizera Huti pokreta, to bi moglo ugroziti američke vojnike", rekao je Goldberg koji je pojasnio da je objavio deo prepiske iz koje je namerno izostavio tehničke informacije o planu napada da ne bi ugrozio američke vojnike.
Sve je sada komentarisao i Ilon Mask, šef tzv. Ministarstva za delotvornost vlade (DOGE), objavivši da bi, ako neko želi da sakrije telo, to najbolje mogao da uradi na drugog stranici Atlantika, jer tamo niko ne ide.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar