Svet 3

22.03.2025.

23:52

Rat – dan 1.123: U Kijevu odjeknule eksplozije; Oboren MiG-29; Zelenski posetio istočnu Donjecku oblast

Rat u Ukrajini – 1.123. dan. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski posetio je vojnike na granici istočne Donjecke oblasti.

Izvor: B92.net

Rat – dan 1.123: U Kijevu odjeknule eksplozije; Oboren MiG-29; Zelenski posetio istočnu Donjecku oblast
Tanjug/Ukrainian Emergency Service via AP

Podeli:

Specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država za Bliski istok Stiv Vitkof izjavio je da su Krim i još "takozvana četiri regiona" najveće prepreke za rešavanje rata u Ukrajini.

Završeno

23:43

Eksplozije u Kijevu

23:41

U Kijevu odjeknule eksplozije, delovala ukrajinska PVO

U glavnom gradu Ukrajine, Kijevu, večeras su se čule eksplozije tokom uzbune za vazdušnu opasnost, javili su ukrajinski mediji. 

Protivvazdušna odbrana Kijeva saopštila je da deluje protiv "neprijateljskih ciljeva", preneo je Ukrinform.

Stanovnici Kijeva upozoreni su da ostanu u skloništima. 

U Kijevu i nizu ukrajinskih regiona proglašena je vazdušna opasnost zbog opasnosti od ruskih dronova.

21:47

Precizni udari; Uništavanje

20:51

Ruska vojska odnosi tela poginulih ukrajinskih vojnika, koje su ukrajinske jedinice ostavile, sa oslobođenih delova Kurske oblasti, saopštio je komandant specijalne jedinice "Ahmat" Apti Alaudinov.

20:04

Rusija oborila četiri ukrajinska drona iznad Belgorodske, Harkovske oblasti i Krima

Ruska protivvazdušna odbrana oborila je nekoliko bespilotnih letilica iznad Belgorodske i Harkovske oblasti. 

Četiri bespilotne letelice uništene su iznad Belgorodske oblasti, jedna iznad Harkovske oblasti i jedna iznad Krima, saopštilo je Rusko ministarstvo odbrane.

20:04

Pavel: Evropa i sporazum o mineralima sa SAD su bezbednosne garancije za Ukrajinu

Češki predsednik Petr Pavel izjavio je da smatra da se bezbednosne garancije za Ukrajinu sastoje od dve komponente, odnosto sporazuma SAD i Kijeva o mineralima i garancija evropskih zemalja.

Govoreći o potencijalnom sporazumu Ukrajine i SAD, češki predsednik je napomenuo da očekuje da Vašington zaštiti svoje poslovne interese u Ukrajini.

Prema njegovim rečima, druga komponenta garancija dolaziće iz evropskih zemalja koje su izrazile spremnost da podrže Ukrajinu, prenosi Evropska pravda.

"A sada govorimo uglavnom o novostvorenoj takozvanoj 'koaliciji voljnih‘ država koje mogu i žele da pošalju stabilizacijske vojne snage u Ukrajinu kada se postigne mirovni sporazum", rekao je on.

17:46

Zaharova: Upozoravamo!

Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova saopštila je da Rusija zadržava pravo na recipročan odgovor u vezi sa tekućim udarima Ukrajine na energetske objekte.

"Jasno upozoravamo da ako kijevski režim nastavi svoj destruktivni kurs, ruska strana zadržava pravo da odgovori, između ostalog i simetrično", kazala je Zaharova, preneo je Tas.

16:42

Ponovo napadnuta Rusija

Ukrajinska vojska nastavlja da napad rusku teritoriju dronovima - četiri bespilotne letelice oborene su iznad Belgorodske oblasti a jedna iznad Krima.
 

15:49


Ukrajinske snage u poslednja 24 sata izgubile su više od 200 vojnika;
Pored toga, Ukrajincima su uništena tri oklopna vozila, sedam automobila, sedam komada artiljerijskog oruđa, tri minobacača i kvadrocikl;
Ruska vojska nanela je poraz jedinicama šest ukrajinskih brigada.
 

3 Komentari

Možda vas zanima

U večitom strahu

"Napašće nas, jesmo li zajedno ili ne?"

Estonija se suočava sa povećanom nesigurnošću zbog svoje blizine ruskoj granici i istorijskih tenzija. Iako je u NATO-u, strah od ruskih provokacija stvara nesigurnost, piše Bi-Bi-Si (BBC).

11:35

21.3.2025.

1 d

Podeli: