Svet 0

21.03.2025.

22:46

Hamas: Razmatramo predlog Amerike

Palestinska militantna grupa Hamas danas je saopštila da razmatra predlog američkog izaslanika Stiva Vitkofa o produženju prve faze primirja u Pojasu Gaze.

Izvor: Tanjug

Hamas: Razmatramo predlog Amerike
Tanjug/AP Photo/Jehad Alshrafi

Podeli:

Predlog bi produžio primirje za vreme muslimanskog Ramazana i jevrejske Pashe i omogućio oslobađanje pet talaca u zamenu za veliki broj palestinskih zatvorenika, prenosi Rojters.
 
Neimenovani palestinski zvaničnik rekao je za agenciju da je Egipat takođe izneo predlog za premošćivanje jaza između Izraela i Hamasa, ali palestinska grupa tek treba da odgovori.
 
Dva egipatska bezbednosna izvora su navela da je Egipat predložio postavljanje vremenskog okvira za oslobađanje ostatka talaca uz rok za potpuno povlačenje Izraela iz Gaze uz američke garancije.
 
Izvori tvrde da su SAD signalizirale početno odobrenje plana, dok se odgovori Hamasa i Izraela očekuju kasnije danas.
 
Nakon što je Hamas odbio izraelski zahtev da izmeni prvobitan sporazum o primirju, Izrael je nastavio sa napadima na Gazu ranije ove nedelje, a u enklavi je ubijeno skoro 600 Palestinaca.

0 Komentari

Možda vas zanima

U večitom strahu

"Napašće nas, jesmo li zajedno ili ne?"

Estonija se suočava sa povećanom nesigurnošću zbog svoje blizine ruskoj granici i istorijskih tenzija. Iako je u NATO-u, strah od ruskih provokacija stvara nesigurnost, piše Bi-Bi-Si (BBC).

11:35

21.3.2025.

1 d

Podeli: