Svet 0

21.03.2025.

11:50

"Anektiraćemo vas"

Izraelski ministar odbrane Izrael Kac zapretio je aneksijom delova Pojasa Gaze ukoliko Hamas ne oslobodi taoce koje još uvek drži.

Izvor: Tanjug

"Anektiraćemo vas"
Tanjug/AP Photo/Fatima Shbair, File

Podeli:

Kac je naložio Izraelskoj vojsci (IDF) da preuzme dodatne delove Pojasa Gaze i izda naređenja za evakuaciju palestinskih civila iz tih područja, piše Tajms of Izrael.

"Ako teroristička organizacija Hamas i dalje odbija da oslobodi taoce, naložio sam IDF-u da preuzme dodatne oblasti, evakuiše stanovništvo i proširi bezbednosnu zonu oko Gaze radi zaštite izraelskih zajednica i vojnika IDF-a, kroz trajnu kontrolu nad tim područjem", rekao je Kac.

Dodao je da dokle god Hamas bude i dalje odbijao saradnju, gubiće sve više i više teritorije, koja će biti pripojena Izraelu.

Kac je dodao da će Izrael da pojača vojnu kampanju protiv Hamasa, uključujući "proširenje kopnenih operacija dok taoci ne budu oslobodjeni, a Hamas poražen".

Takođe je rekao da će Izrael da primeni "sav vojni i civilni pritisak, uključujući evakuaciju stanovništva Gaze na jug i sprovođenje plana za dobrovoljnu migraciju stanovnika Gaze, prema predlogu američkog predsednika Donalda Trampa".

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Katastrofalna prognoza za leto

Meteorološki servis "Severe Weather Europe" objavio je dugoročnu prognozu za leto 2025, a prema analizama njihovih meteorologa Evropu čeka vrlo dinamično razdoblje.

10:07

24.3.2025.

1 d

Svet

Stigli prvi raketni bacači Himars

Australijska vojska dobila je svoje prve raketne bacače Himars američke proizvodnje, saopštila je danas tamošnja vlada pozdravljajući isporuku za koju se očekuje da će ojačati nacionalnu i regionalnu bezbednost.

11:53

24.3.2025.

1 d

Svet

Gotovi su; Rusi preuzeli kontrolu

Ruske trupe su preuzele kontrolu nad mestom Sribno u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

18:57

23.3.2025.

2 d

Podeli: