Svet 9

13.03.2025.

7:37

NATO kreće na Ruse?

NATO planira aktivnije napade na ruske podvodne cevovode, tankere i teretne brodove, izjavio je danas pomoćnik ruskog predsednika i predsednik Pomorskog kolegijuma Nikolaj Patrušev.

Izvor: Tanjug

NATO kreće na Ruse?
Profimedia

Podeli:

On je za časopis Nacionalna odbrana rekao da su od kraja prošle godine, u okviru operacije "Baltički stražar" (Baltic sentinel), dodatne snage NATO prebačene na Baltik, navodno da bi se suprotstavile povećanju učestalosti sabotaže na tom prostoru, prenela je RIA novosti.

"Stručnjaci su skloni da veruju da su same zemlje NATO-a organizatori, sponzori i izvršioci sve češćih vanrednih situacija na trgovačkim brodovima i kvara podvodne infrastrukture. Prema dostupnim informacijama, njihove mornarice planiraju intenziviranje terorističkih aktivnosti protiv ruskih podvodnih cevovoda, tankera i teretnih brodova", rekao je Patrušev.

Prema njegovim rečima, zemlje NATO-a posebnu pažnju posvećuju obuci diverzanata tokom vežbi.

On takođe nije isključio povećane pretnje ruskim lukama i slobodi plovidbe na Baltiku od evropskog krila NATO-a.

Podeli:

Anketa

Kako će se okončati sukob u Ukrajini?

9 Komentari

Možda vas zanima

Sledi potop?

Upozoreni smo: Spojiće se nebo i zemlja FOTO/VIDEO

U ovom trenutku na zapadu Srema, u delovima Bačke, na južnom i istočnom obodu Beograda ima snažnih grmljavinskih sistema uz vrlo obilne pljuskove, a moguća je i lokalna pojava grada.

19:48

23.4.2025.

1 d

Svet

Preokret: Skače cena goriva

Evropski berzanski indeksi su danas u blagom padu nakon dvodnevnog perioda rasta, dok je na tržištu istovremeno zabeležen porast cena nafte i zlata.

12:36

24.4.2025.

1 d

Podeli: