Svet 1

09.03.2025.

23:16

Opasna provokacija: Vojne snage u akciji; Invazija?

Ministarstvo spoljnih poslova Severne Koreje je saopštilo da su zajedničke vojne vežbe Sjedinjenih Američkih Država i Južne Koreje "opasan provokativni čin", izvestila je danas severnokorejska agencija KCNA.

Izvor: Tanjug

Opasna provokacija: Vojne snage u akciji; Invazija?
ANTHONY WALLACE / AFP / Profimedia

Podeli:

"Ovo je opasan provokativni čin vođenja akutne situacije na Korejskom poluostrvu, koji bi mogao da izazove fizički sukob između dve strane putem slučajnog pojedinačnog hica", navodi se u saopštenju tog ministarstva koje je preneo Rojters.

Godišnja vojna vežba Južne Koreje i SAD "Štit slobode" trebalo bi da počne sutra i da traje do 20. marta, a ima za cilj da ojača spremnost alijanse za pretnje kao što je Severna Koreja, saopštila je ranije južnokorejska vojska. 

Severna Koreja tradicionalno poziva da se ove zajedničke vežbe Južne Koreje i SAD otkažu, označavajući ih kao uvod u invaziju.

1 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: