Svet 0

22.02.2025.

16:40

Druga faza pregovora – "Igraju prljavo"

Visoki član političkog biroa palestinskog militantnog pokreta Hamas, Basem Naim, izjavio je da, povodom početka druge faze pregovora o prekidu vatre sa Izraelom, vlada te zemlje igra "prljave igre".

Izvor: Tanjug

Druga faza pregovora – "Igraju prljavo"
EPA-EFE/ATEF SAFADI

Podeli:


On je podsetio da je trebalo da pregovori za drugu fazu prekida vatre u Gazi sa Izraelom počnu 16 dana od početka prve faze i da se nastave do trenutka kada budu usaglašene sve tačke druge faze.

"Nažalost, (Benjamin) Netanjahu i njegova vlada odbijaju da se angažuju u drugoj fazi, dok je do kraja prve faze ostalo samo nedelju dana. Verujemo da su ovo opet prljave igre desničarske vlade sa ciljem da sabotiraju i potkopaju dogovor i da pošalju poruku o spremnosti da se vrate u rat", rekao je Naim za Al Džaziru.

On je istakao da je Hamas poštovao svoje obaveze iz sporazuma, dok je druga strana kršila obaveze iz prve faze i odbila da učestvuje u drugoj fazi.

"Preko 100 Palestinaca je ubijeno u prvoj fazi, većem delu dogovorene humanitarne pomoći nije dozvoljen ulazak u Gazu, a povlačenje iz Necarimskog koridora je odloženo", rekao je Naim.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

18 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

17 h

Podeli: