Svet 0

18.02.2025.

17:15

Još jedan napad militanata: Ima mrtvih

U napadu militanata na kamion koji je prevozio humanitarnu pomoć na naseverozapadu Pakistana tokom protekle noći ubijena si četiri vojnika, saopštili su danas lokalni zvaničnici.

Izvor: Beta

Još jedan napad militanata: Ima mrtvih
EPA-EFE/SOHAIL SHAHZAD

Podeli:

Vlasti su poslale pojačanje, kao odgovor na napad na konvoj pomoći u kojem su ubijeni vozač i bezbednosni službenik u Kuramu, okrugu u nemirnoj provinciji Hajber Pahtunhva.

Zvaničnici su saopštili da su pripadnici snaga bezbednosti ranjeni u noćnoj zasedi u Kuramu, gde je najmanje 130 ljudi poginulo poslednjih meseci u sukobima između rivalskih šiitskih i sunitskih plemena. Nekoliko kamiona, koji su bili na putu ka Paračinaru, glavnom gradu okruga, opljačkano je i spaljeno, saopštile su vlasti.

Nijedna grupa nije preuzela odgovornost za najnovije napade, ali sumnja će verovatno pasti na sunitske militante. Šiitski muslimani dominiraju delovima Kurama, ali su manjina u ostatku Pakistana sa većinskim sunitskim stanovništvom. Područje ima istoriju sektaških sukoba.

U današnjem saopštenju, vojska je saopštila da je prethodnog dana ubijeno 30 militanata u operaciji u Južnom Vaziristanu, bez dodatnih detalja.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

14 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

13 h

Podeli: