Svet 0

05.02.2025.

17:54

Kralj poručio Trampu: Nema šanse

Jordanski kralj Abdulah Drugi odbacio je danas svaki pokušaj preuzimanja kontrole nad palestinskim teritorijama i raseljavanja stanovnika, posle predloga američkog predsednika Donalda Trampa da SAD preuzmu kontrolu nad Pojasom Gaze.

Izvor: Beta

Kralj poručio Trampu: Nema šanse
RS/MPI / Capital pictures / Profimedia

Podeli:

Tokom sastanka sa palestinskim predsednikom Mahmudom Abasom, jordanski kralj je naglasio potrebu da se zaustave aktivnosti naseljavanja i odbaci svaki pokušaj aneksije zemlje i raseljavanja Palestinaca iz Gaze i sa Zapadne obale, navodi se u saopštenju Kraljevske palate.

Američki predsednik je u utorak najavio plan preuzimanja kontrole nad Pojasom Gaze, nakon što je u Beloj kući primio izraelskog premijera Benjamina Netanijahua.

Tramp je ponovio da bi stanovnici Gaze mogli da se presele u Jordan ili Egipat, uprkos ranijem protivljenju tih zemalja i samih Palestinaca.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

2 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: