19.03.2025.
19:20
Dva pacijenta povređena u požaru u Kočanima prebačena u UKC Niš iz Vojne bolnice
Dva pacijenta povređena u požaru u Severnoj Makedoniji prebačena su danas popodne iz Vojne bolnice Niš u Univerzitetski klinicki centar u tom gradu.

Kako je saopštio UKC Niš, pacijenti, starosti 18 i 24 godine, prebačeni su zbog kontinuirane hiruške nege i stabilnih su vitalnih parametara.
U UKC Niš ukupno je smešteno troje pacijenata povređenih u požaru u Kočanima.
U požaru u diskoteci "Puls" u Kočanima, koji je izbio tokom nastupa muzičkog benda "DNK" 16. marta, poginulo je 59 osoba, a više od 150 je povređeno.
Trenutno je u vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama zbrinuto 30 pacijenata iz Severne Makedonije koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, saopštilo je ranije danas Ministarstvo odbrane Srbije.
Anesteziolog potpukovnik Goran Rondović iz Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju Vojnomedicinske akademije izjavio je da se na lečenju na Vojnomedicinskoj akademiji i u Vojnoj bolnici Niš nalazi 12 pacijenata, kao i da je njihovo zdravstveno stanje teško i ozbiljno.
- Mediji: Privedeno još sedam novoosumnjičenih, četvorica su policijski službenici
- Sutra sahrane tragično stradalih u požaru u Kočanima
- Ministar Severne Makedonije: Hvala Srbiji
- Poznato stanje povređenih u požaru u diskoteci u Kočanima
- Objavljen novi snimak tragedije: Ljudi u panici, pokušavaju da pobegnu VIDEO
"Svi pacijenti na VMA nalaze se u teškom stanju, njih je ukupno deset od čega šest pacijenata se nalaze u jedinici intenzivnog lečenja sa teškim povredama koje su nastale kao opekotine i teškim inhalacionim povredama. Četiri pacijenta se nalaze u Klinici za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju i nastavljaju svoje dalje lečenje na plastičnoj hirurgiji", poručio je Rondović.
Prema njegovim rečima, transport velike grupe pacijenata vazdušnim putem je jako teško organizovati, ali da su imali odličnu saradnju sa svim strukturama Vojske Srbije.
Rondović je posebno istako saradnju sa Ratnim vazduhoplovstvom i PVO i službama vojne i civilne hitne pomoći koji su učestvovali u realizaciji ovog zadatka.
Vojnomedicinsku akademiju danas su posetili ministar spoljnih poslova i trgovine Severne Makedonije Timčo Mucunski, zamenik ministra zdravlja Severne Makedonije Jovica Andovski i ambasador u Srbiji Nikola Tupančeski kako bi se informisali o stanju zbrinutih pacijenata.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar