Politika 8

26.11.2024.

10:17

Potvrđeno: Vesić u teškom stanju VIDEO

Zoran Vesić brat Gorana Vesića, potvrdio za TV Prva, da je nekadašnji ministar građevinarstva zbog pogoršanog stanja hitno prebačen u bolnicu.

Izvor: B92.net

Potvrđeno: Vesić u teškom stanju VIDEO
TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Podeli:

Prema rečima Zorana Vesića, on je pre početka štrajka glađu bio na Institutu za kardiovaskularne bolesti na Dedinju gde mu je ustanovljena srčana bolest. 

"Ustanovljena mu je angina pektoris, a u Institut je otišao u predinfarktnom stanju. Terapijom je to koliko stoliko stabilizovano, odbio je hospitalizaciju jasno je sada zbog čega, a trebalo je da mu bude urađena koronografija", rekao je Zoran Vesić.

Podsetio je da je njegov brat već šest dana u štrajku glađu i da mu je Tužilaštvo, u takvom stanju odredilo pritvor, nakon čega je Goran Vesić otpočeo štrajk glađu.

Tužilaštvo mu je tako, naveo je Zoran Vesić, potpisalo smrtnu presudu.

Podsetio je da je Goranu Vesiću određen pritvor na osnovu uznemiravanja javnosti, što je, kako kaže, potpuno nelogično jer je Vesić sam podneo ostavku i sam se javio Tužilaštvu gde je ispitan i gde mu je određen pritvor.

"Apelovao sam da mu se pruži medicinska nega još juče jer sam znao šta može da se dogodi", rekao je brat Gorana Vesića.

Naveo je da smatra da je na Tužilaštvo izvršen veliki pritisak, a da ih je kontaktirao odmah predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji im je pružio podršku. 

Podsetimo, bivši ministar građevinarstva Goran Vesić prebačen je u Institut za kardiovaskularne bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici zbog pogoršanja zdravstvenog stanja.

Izvor: prva

Podeli:

8 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: