Politika 0

25.11.2024.

7:39

U Jagodini održana komemoracija Draganu Markoviću Palmi

U Velikoj sali Skupštine grada Jagodine u nedelju je održana komemoracija predsedniku Skupštine grada Jagodine Draganu Markoviću Palmi.

Izvor: Tanjug

U Jagodini održana komemoracija Draganu Markoviću Palmi
TANJUG/SAVA RADOVANOVIC

Podeli:

Komemoraciji su prisustvovali članovi porodice Marković, odbornici jagodinskog parlamenta, predstavnici Srpske pravoslavne crkve, tužilaštva, policije, vojske, kulture, sporta, privrednika, prosvetnih i zdravstvenih radnika.

Komemoraciji u Skupštini grada Jagodine prisustvovala je i ministarka prosvete u Vladi Srbije Slavica Đukić Dejanović, objavljeno je na sajtu Grada Jagodina.

Nakon minuta ćutanja, prikazan je film o životu Dragana Markovića Palme.

"Palma je bio porodičan čovek i na svakom mestu i u svakom trenutku je isticao svoju porodicu. Bio je domaćin i imao je osećaj za svakog čoveka", rekao je dugogodišnji saradnik Markovića, bivši gradonačelnik i sadašnji pomoćnik gradonačelnika Jagodine Ratko Stevanović.

Gradonačelnica Jagodine Gordana Jovanović istakla je da ono što je Palma ostavio gradu Jagodini i građanima Jagodine nije ostavio nijedan gradonačelnik Jagodine u istoriji.

"Za Palmu nije postojao odgovor 'ne može'. Imao je mnogo titula, a ljudi će ga pamtiti po njegovom humanizmu", rekao je načelnik Pomoravskog okruga Goran Milosavljević.

Komemoracija u Skupštini Srbije biće održana danas, a Dragan Marković Palma biće sahranjen sutra na groblju u Končarevu.

Lider Jedinstvene Srbije, narodni poslanik i predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković Palma preminuo je 22. novembra u 64. godini nakon teške bolesti.
 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Svet

Putinu ističe vreme; Sprema se udar bez presedana

Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da je od suštinskog značaja da Evropska unija finalizuje zajam za reparacije kako bi koristila zamrznutu rusku imovinu za finansiranje odbrane Ukrajine, ističući da bi takav potez poslao "jasnu poruku" Moskvi.

17:36

17.12.2025.

1 d

Podeli: