Politika 4

09.10.2024.

10:58

Hil: Litijum je deo budućnosti, to je prilika za Srbiju

Litijum je deo budućnosti i mislim da je to prilika za Srbiju da učestvuje u toj budućnosti, ali o tome će Srbi morati da odluče, rekao je u intervjuu za N1 ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil

Izvor: Danas.rs

Hil: Litijum je deo budućnosti, to je prilika za Srbiju
TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ

Podeli:

On je dodao da je pravo ljudi da se slobodno okupljaju, ali da su neki od okupljenih na protestima protiv rudnika proruski orijentisani, te da njih ne brine litijum, već kretanje Srbije prema Zapadu.

Ipak, istakao je da sve ukupno posmatrajući, Srbija odaje utisak zemlje koja se pozicionira kao da je na Zapadu i da se kreće u dobrom pravcu.

Tražite još vesti za temu Politika? Rubrika Info donosi vam sve najvažnije informacije iz zemlje, regiona i sveta. Bilo da vas zanima politika, društvo, hronika, izbori, situacija na Kosovu i Metohiji, stanje u ratnim sukobima na istoku Evrope ili Bliskom istoku... sve o ovim i drugim temama pronaći ćete na stranicama rubrike Info na B92.net.

4 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

23 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: