Politika 0

21.07.2024.

15:58

Tri osobe poginule u pucnjavi u Albaniji, traga se za napadačima

Tri osobe poginule su noćas u pucnjavi u restoranu u Albaniji, a sumnja se da je u pitanju sukob lokalnih kriminalnih klanova na jugu zemlje, prenose albanski mediji.

Izvor: Tanjug

Tri osobe poginule u pucnjavi u Albaniji, traga se za napadačima
Shutterstock/zef art

Podeli:

Meta pucnjave u gradu Memaljiaj, u okrugu Đirokastro, bili su članovi porodice Kaljemi, koji su u tom trenutku bili u kafani kod rođaka.

Sumnja se da su napadači pucali iz kalašnjikova, a poginuo je Šićiri Kaljemi (74), dok je njegov brat teško ranjen, prenosi Albanien post.

U pucnjavi su poginuli konobar i gost lokala.

Članovi porodice Kaljemi osumnjičeni su da su umešani u ubistvo biznismena Edmonda Pape 2022. godine, nakon čega je Šićiri Kaljemi upucan više puta.

Policija je nakon incidenta postavila punktove u gradovima Fiera, Berat i Valona, a u obližnjem selu pronađeno je zapaljeno vozilo marke BMV koje su navodno koristili počinioci. Za napadačima se i dalje traga.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: