Politika 12

28.03.2025.

19:21

Vučević: Dosta je laži i jeftinih trikova; Studenti DIF su bili inicijatori tuče, provocirali su druge građane

Predsednik Vlade Srbije u tehničkom mandatu Miloš Vučević oglasio se povodom tuče u Novom Sadu.

Izvor: B92.net

Vučević: Dosta je laži i jeftinih trikova; Studenti DIF su bili inicijatori tuče, provocirali su druge građane
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ nr

Podeli:

Njegovo saopštenje prenosimo u celosti:

"Dosta je više širenja laži i plasiranja lažnih vesti kako bi se uzbunjivala javnost! Istina je da se incident, u kojem su učestvovali neki od studenta DIF- a dogodio u jednom kafiću i potom u centru Novog Sada i da su pomenuti provocirali druge građane i lica za koja sami tvrde da su romske nacionalnosti i bili inicijatori tuče.

Bili su u vidno alkoholisanom stanju u kojem ih je zatekla i policija koja je sačinila izveštaj i obavestila dežurnog tužioca o tome. Niko od oštećenih se do 19 časova nije pojavio u policiji da da izjavu, iako su dobili poziv za to, već su se, skoro 20 sati posle incidenta, pojavili sa advokatom i pričom koja nema veze sa istinom.

Slične laži su nedavno plasirali i u vezi sa zvučnim topom, i svaki put se pokušava prekrajati istina kako kome odgovara. Ja ću lično podneti krivičnu prijavu protiv svih lica koja šire lažne vesti i uznemiravaju javnost. Dosta je više laži i jeftinih trikova. Istina mora pobediti!", istakao je Vučević.

Podeli:

12 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: