Politika 11

28.03.2025.

16:44

Studenti koji žele da uče: Izglasan prekid štrajka na Medicinskom fakultetu; Pozivamo rektora na dijalog

Studenti koji žele da uče obraćaju se medijima iz Pionirskog parka.

Izvor: B92.net

Studenti koji žele da uče: Izglasan prekid štrajka na Medicinskom fakultetu; Pozivamo rektora na dijalog
TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ

Podeli:

"Želeli smo da vam kažemo da je na Medicinskom fakultetu bilo novo glasanje o štrajku, i da je izglasan prekid štrajka", rekao je Miloš Pavlović, student tog fakulteta.

"Jedan od stubova studiranja podrazumeva tu domaću i međunarodnu potvrdu kvaliteta. Domaća potvrda se zasniva na akreditacija od strane Nacionalnog akreditacionog tela Srbije. Međunarodna potvrda podrazumeva da se kroz nacionalno telo izvrši akreditacija kod Svetske federacije za medicinsko obrazovanje."

"Protivzakonite blokade dovele su do toga da je Svetska federacija za medicinsko obrazovanje pisala našem telu za akreditaciju sa pitanjem šta se to dešava na Medicinskog fakultetu i zašto je hiljade studenata ostalo bez prava na edukaciju, polaganje ispita i kliničku praksu."

"Da li naši roditelji treba da plaćaju zakupe stanove, da li studenti koji nisu na budžetu treba da plaćaju školarinu. To su pitanja koja zanimaju nas, ali i naše roditelje. Da li ćemo mi ostati bez godine? Pozivamo rektora i ostale dekane da dođu sutra u našu improvizovanu biblioteku u Pionirskom parku. Već počinjemo da se osećamo bespomoćno i zabrinuto. Još jednom ih pozivamo na dijalog. Jedini koji nas je pozvao je bio predsednik republike, i na tome mu zahvaljujemo. Još jednom ga pozivamo da i on dođe, značilo bi nam da nas poseti", rekao je Pavlović.

Studenti se nalaze u Pionirskom parku već više od 20 dana i rekli su da će tu ostati do ispunjenja njihovih zahteva.

Podeli:

11 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

2 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: