Srbija

Sreda, 03.10.2018.

14:00

Jazak voda u novom sjaju

Izvor: B92

Jazak voda u novom sjaju
Foto: NIS

Izvorska voda visokog kvaliteta, Jazak voda, koja se već trinaest godina proizvodi i puni u istoimenom pogonu za pijaću vodu, pod okriljem Nacionalnog parka Fruška gora, dobila je novi vizuelni identitet, koji odlikuje savremeni dizajn i unapređene ekološke karakteristike ambalaže.

Visokog kvaliteta i bogatog mineralnog sastava, Jazak voda sa jednog od najčistijih fruškogorskih izvorišta prirodne vode, smeštenog u neposrednoj blizini manastira Jazak u Vojvodini, proizvodi se u skladu sa najvišim tehnološkim, industrijskim, kao i bezbednosnim standardima u ovom segmentu proizvodnje. Kompanija NIS, koja rukovodi proizvodnjom Jazak vode visokog kvaliteta, osim nove odore savremenog dizajna, otišla je korak dalje kada je reč o ambalaži, tako da sada flaširana voda Jazak ima manji čep i manju gramaturu, što dodatno doprinosi zaštiti prirodne i životne sredine.

Posebnost Jazak vode krije se u izbalansiranom mineralnom sastavu i idealnom odnosu magnezijuma i kalcijuma. Optimalan unos pomenutih minerala, neophodnih za pravilno odvijanje većine procesa u našem organizmu, moguć je samo u razmeri dva prema jedan, koji upravo odlikuje prirodnu mineralnu vodu Jazak. Dodatno, poznatu vodu u novoj modernoj ambalaži, karakteriše i nizak sadržaj natrijuma i suvog ostatka, a sve navedene karakteristike Jazak vode potvrđene su na osnovu rezultata istraživanja sprovedenih u sedam laboratorija u Srbiji.

Fruškogorska Jazak voda modernog izgleda može se naći u svim maloprodajnim objektima kompanije NIS na teritoriji Beograda i Vojvodine, u ambalaži od 0,5 i 1,5 litara. Pored negazirane vode, potrošačima je na raspolaganju i gazirana Jazak voda koja u svojoj osnovi zadržava sve karakteristike prirodne mineralne vode.
Kompanija NIS usmerena je na jačanje tržišne pozicije brenda Jazak, kao i na širenje proizvodnog portfolia i prodajne mreže ove fruškogorske vode visokog kvaliteta, kako na domaćem, tako i na regionalnom tržištu.
Foto: NIS
Aleksej Černjikov, direktor Bloka Promet u kompaniji NIS, ovim povodom je izjavio:

„Čuvena po bogatstvu svog mineralnog sastava i kvalitetu, fruškogorska voda Jazak, dostupna je sada svim potrošačima u novom savremenom pakovanju koje po svom dizajnu, tehničkim i ekološkim osobinama upotpunjuje njene izvanredne prirodne karakteristike. Kao lider na domaćem tržištu naftnih derivata, pored ponude visokog kvaliteta goriva domaće proizvodnje, NIS je usmeren i na dalja ulaganja u unapređenje proizvodnog asortimana, gde posebno mesto sa pravom zauzima Jazak voda. Uvereni smo da će sinergija modernog izgleda i tradicije kvaliteta Jazak vode doprineti jačem pozicioniranju i zauzimanju liderske pozicije na domaćem tržištu koju ova voda svakako zaslužuje“.

Osnovne karakteristike Jazak vode:

• Nizak sadržaj natrijuma i hlorida (Na+ Cl-)

• Povoljan odnos kalcijuma i magnezijuma (Ca2+/ Mg2+) 2:1

• Kalcijum (Ca2+) je značajan za formiranje i održavanje kostiju, zuba i ćelijskih membrana, za prenošenje nervnih impulsa, u procesima koagulacije krvi, mišićne kontrakcije, srčane aktivnosti. Njegov nedostatak izaziva osteoporozu, oštećenje zuba, kose i noktiju

• Magnezijum (Mg2+) ulazi u sastav kostiju, reguliše propustljivost ćelijskih membrana, učestvuje u neuromuskularnoj transmisiji impulsa i koagulaciji krvi. Nedostatak magnezijuma uzrokuje nervozu, pad koncentracije, vrtoglavicu i migrenozne glavobolje

• Višak kalijuma izaziva stres bubrega, pa i prekid njihovog rada, i zato za svakodnevnu upotrebu ne treba koristiti vodu koja ga ima više od 12 mg/l

• Bikarbonatni joni (HCO3-) koji se nalaze u mineralnim vodama smanjuju kiselost želudačnog soka i povećavaju stvaranje i izlučivanje žuči.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Ovo je proglašenje bankrota Nemačke"

Privredna udruženja upozoravaju: već svaka treća firma nema nameru da ulaže u pogon u Nemačkoj. Cena energije, radne snage, poreza i mnogobrojni propisi usporavaju privredni rast.

12:50

30.12.2024.

2 d

Podeli: