Srbija 10

26.06.2024.

11:46

Morske životinje stižu u Srbiju: Imaćemo i akvarijum i delfinarijum

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u svom nedavnom obraćanju najavio izgradnju delfinarijuma u okviru projekta EXPO kao i izgradnju akvarijuma kod Ušća.

Izvor: B92.net

Morske životinje stižu u Srbiju: Imaćemo i akvarijum i delfinarijum
Shutterstock/skvalval

Podeli:

"Osim što je velika turistička atrakcija, postoje takozvani terapeutski delfini za decu sa autizmom. Mi smo se konsultovali sa Ministarstvom zdravlja i dobili preporuku Ministarstva zdravlja da dovedemo te terapeutske delfine koji bi mogli sa našom decom da rade, jer kažu da ništa bolje ne utiče na decu sa autizmom i sličnim bolestima kao terapeutski delfini. Dakle, delfinarijum će biti i za svu drugu decu, naravno, u okviru EXPO, a akvarijum će biti pored Prirodnjačkog muzeja, dakle, pored Muzeja savremene umetnosti", poručio je Vučić.

Takođe je kazao da će se u sklopu EXPO nalaziti i Akvatik centar, čiji projekat je Srbija dobila od Mađarske. U njemu će se trenirati vaterpolo, plivanje, skokovi u vodu i umetničko plivanje.

Kako je najavio to će, po broju gledalaca, biti drugi ili treći akvatik centar u celoj Evropi.

Prema njegovim rečima, pod okriljem Ekspa biće napravljeni tematski i vodeni parkovi.

Radićemo jedan od najlepših vodenih parkova u Evropi, rekao je on i dodao da će razgovarati sa firmom Sir de Solei, jednom od najvećih u svetu za dovodjenje stalne postavke od cirkusa do različitih tematskih parkova.

"U ovom trenutku nam je Legoland malo skuplji, ali videćemo možda i sa još nekim. U svakom slučaju, to će biti definitivno najveće mesto za zabavu u jugoistočnoj Evropi, za privlačenje turista, za dalje razvoj srpske privrede i za našu decu, ali i za, rekao bih, ono što je najvažnije, razvoj naše ekonomije", poručio je Vučić.

Podeli:

10 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Isporučili benzin prvi put posle tri decenije

Vlasti Azerbejdžana saopštile su da je državna naftna kompanija SOCAR isporučila 1.220 tona benzina Jermeniji, što predstavlja prvu takvu pošiljku između dve zemlje u poslednjih 30 godina, u okviru postepenog poboljšanja odnosa nakon dugogodišnjih sukoba.

7:53

19.12.2025.

23 h

Svet

SAD dale rok

Sjedinjene Američke Države postavile su rok Švajcarskoj do 31. marta 2026. za postizanje pravno obavezujućeg sporazuma o carinama između dve zemlje.

14:18

18.12.2025.

1 d

Podeli: