Srbija 14

31.05.2024.

16:54

Dogovoreno: Ovo je cena našeg "crvenog zlata"

Početna cena otkupa maline biće 250 dinara po kilogramu, a razmer dobiti proizvođača i hladnjačara biće u odnosu 60 prema 40 odsto od prosečne izvozne cene u korist proizvođača.

Izvor: Tanjug

Dogovoreno: Ovo je cena našeg "crvenog zlata"
Shutterstock/Mihailova Violetta

Podeli:

To je usaglašeno na današnjem sastanku u vladi ministra poljoprivrede Aleksandra Martinovića sa malinarima i hladnjačarima.

Martinović je održao sastanak sa predstavnicima asocijacija udruženja malinara i hladnjačara i kako je saopšteno iz ministarstva, konačno je postignut dogovor.

Osim dogovora oko otkupne cene, država će proces otkupa maline pratiti dvosmerno i ukoliko bude bilo neophodno, a u cilju da nijedna strana ne bude oštećena, intervenisaće u skladu sa zakonom.

U vezi sa postignutim dogovorom biće potpisan i sporazum, saopštilo je ministarstvo.

Martinović je ovom prilikom još jednom istakao da samo zajedno, odnosno sinergijom poljoprivrednika i državnih organa, može da se odgovori na izazove veoma zahtevnog svetskog i evropskog tržišta hrane, u konkretnom slučaju maline.

On je istakao da bi bilo celishodno da se napravi sistem u kome će i mali i veliki proizvođači sihronizovano funkcionisati.

Današnjem susretu prethodio je sastanak u ponedeljak, a koji je, kako navode iz ministarstva, ocenjen kao najkonstruktivniji do sada i koji je protekao u veoma prijateljskoj atmosferi.

Sastanku je prisustvovala državna sekretarka u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Livija Pavićević, državni sekretar u Ministarstvu finansija Saša Stevanović, pomoćnik ministra unutrašnje i spoljne trgovine Žarko Malinović, pomoćnici ministra poljoprivrede Aleksandar Bogićević i Nenad Katanić, kao i predsednik skupštinskog Odbora za poljoprivredu Marjan Rističević.

Osim predstavnika ministarstava sastanku su prisustvovali i predstavnici Privredne komore Srbije, Republičkog zavoda za statistiku i predsednik opštine Arilje Predrag Maslar.

Podeli:

14 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Gasprom besan: Evropo, što to radiš?!

Zemlje EU veštački uništavaju potražnju gasa na štetu sopstvenih ekonomija, što će dovesti do daljeg pada potrošnje gasa u Evropi i zatvaranja energetski intenzivnih industrija, saopšteno je iz Gasproma.

19:08

16.11.2024.

1 d

Svet

"Ako je iz Rusije – odbijte, do daljeg"

Nemačka je upozorila operatere svojih državnih terminala za uvoz gasa da odbiju bilo kakve pošiljke tečnog prirodnog gasa (LNG) iz Rusije, nakon što je obaveštena o planiranoj pošiljci.

16:34

16.11.2024.

1 d

Podeli: