Aktuelno 1

08.04.2025.

9:06

I Audi obustavio izvoz

Nemački proizvođač automobila Audi odlučio je da zbog novih carina američkog predsednika Donalda Trampa obustavi izvoz vozila u SAD.

Izvor: Tanjug

I Audi obustavio izvoz
Shutterstock/Eric Glenn

Podeli:

Portparolka kompanije Audi potvrdila je danas da sva vozila firme koja su stigla u SAD treba za sada zadržati na mestu isporuke i ne treba ih predavati dilerima.

Prodavci u Americi treba da se fokusiraju na smanjenje svojih trenutnih zaliha koje su dovoljne za oko dva meseca, prenosi Špigel.

Audi trenutno ima više od 37.000 automobila na lageru u SAD na koje se ne odnose nove carine i mogu da se prodaju po starim cenama, dodala je portparolka.

Firma Audi nema sopstveni proizvodni pogon u SAD, a njena vozila za američko tržište se proizvode u Meksiku, Nemačkoj, Mađarskoj i Slovačkoj.  

Audijeva matična kompanija Folksvagen takođe je upozorila svoje dilere u SAD i najavila dodatne troškove, objavio je prošle nedelje Volstrit džornal (WSJ).

Trampova administracija je uvela carine od 25 odsto na sve automobile koji se proizvode van Sjedinjenih Američkih Država, a od maja će se novi nameti odnositi i na 150 kategorija auto-delova.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

6 h

Podeli: