Učesnici su naglasili značaj multidisciplinarnog pristupa u izradi zajedničke strategije za unapređenje efikasnosti i kvaliteta lečenja gotovo pola miliona obolelih od hroničnih virusnih oboljenja u Srbiji. Posebna pažnja je posvećena i terapiji HIV infekcije, trideset godina nakon prvog dijagnostikovanog slučaja ovog oboljenja u našoj zemlji.
Ovaj stručni skup je bio prilika da na jednom mestu mišljenja i iskustva razmene najeminentniji srpski lekari, stručnjaci iz relevantnih oblasti sa Klinike za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije, kao i iz klinika za infektivne bolesti kliničkih centara Vojvodine, Niša i Kragujevca, sa Vojnomedicinske akademije, kao i iz drugih centara.
Predstavljajući rezultate najnovijih studija vezanih za terapiju hepatitisa C, infektolog i gastroenterolog sa Klinike za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije docent dr Ivana Milošević istakla je da je uz pomoć inovativne terapije napravljen veliki pomak ka popunom izlečenju, što daje nadu i hiljadama obolelih od hroničnog hepatitisa C i B širom Srbije.
"Okupili smo kolege sa svih klinika za infektivne i tropske bolesti u Srbiji, kako bismo kroz multidisciplinarni pristup osmislili strategiju daljih koraka i usmerili napore ka pronalaženju rešenjakoja bi omogućila što kvalitetnije lečenje obolelih u našoj zemlji, u korak sa svetskim dostignućima u ovoj oblasti", navela je dr Milošević.U okviru posebnog panela, mladi lekari specijalizanti po prvi put su imali priliku da predstave svoja znanja o pravcima istraživačkog rada u oblasti antivirusne terapije.
Izvor:
Dnevnik.rs
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare