Odbojkašice Crvene zvezde, Jedinstva, Vizure i Kleka zabeležile su pobede u petom kolu Viner štediše lige Srbije.
Izvor: B92
U derbiju kola, Zvezda je bila bolja od Tenta posle pet setova. Jedinstvo je na svom terenu takođeu pet setova slavilo protiv aktuelnog šampiona Poštara 064. Vizura je pobedila Spartak, dok je Klek jedini trijumfovao maksimalnim rezultatom. Na tabeli vodi Zvezda, slede je TENT i Spartak.
Dinamo Azotara – Klek 0:3 (21:25, 17:25, 15:25) U prvom meču petog kola Viner štediše Super lige, Klek je lako došao do druge prvenstvene pobede i šestog boda u eliti, protiv Dinamo Azotare. Klečanke su samim tim na tabeli pretekle upravo Pančevke, koje su do ovog kola imale bod više. Prema najavama iz oba tabora, očekivala se daleko neizvesnija utakmica, a glavni krivac što se to nije desilo su domaće odbojkašice.
Loše je Dinamo odigrao meč, nije imao raspoloženu igračicu u svojim redovima, pa je uz takav odnos snaga pobeda Kleka bila više nego ubedljiva. Najjači otpor Pančevke su pružile u prvom setu, ali ni tada domaće nisu bile ni jednog trenutka u prednosti. U preostala dva perioda, posebno u trećem, na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa, ona iz Kleka. U pobedničkom timu najbolje su bile Ksenija Ivanović (14) i Dragana Bartula (13), a kod Pančevki Jelena Mladenović (12).
Jedinstvo – Poštar 064 3:2 (25:15, 25:23, 23:25, 16:25, 19:17) U najuzbudljivijem meču petog kola Jedinstvo je posle velike borbe u pet setova došlo do drugog trijumfa. U derbiju začelja, Užičanke su mnogo bolje počele meč, prvi set su lako rešile u svoju korist, ali i drugi u kojem je Poštar imao prednost na drugom obaveznom predahu (16:13).
Ipak, u nastavku meča viđena je potpuno drugačija slika, mada je domaćin mogao sve da završi u tri seta. Imalo je Jedinstvo prednost u završnici tog perioda (21:19), ali ne i dovoljno koncentracije. Ekipa Aleksandra Acevića je uspela da preokrene, potom i da dobije četvrti set prilično ubedljivo.
Kulminacija je usledila u taj-breku. Do prve meč lopte došlo je Jedinstvo (14:13), koje je odmah potom propustilo još jednu priliku pri rezultatu 15:14. Imale su i Beograđanke dve meč lopte, ali kad već to nisu iskoristile usledio je novi preokret, pa su domaće ipak došle do vredne pobede i dva boda, dok je Poštaru ovo prvi bod ove sezone.
www.wienerliga.org
Vizura – Spartak 3:2 (23:25, 25:22, 25:19, 23:25, 16:14) U jednom od derbija kola Vizura je slavila protiv Spartaka posle velike borbe i čak 122 minuta igre. Na taj način Vizura se revanširala za nedavni poraz na istom terenu Spartaku u osmini finala Kupa Srbije. Spartak imao meč loptu u petom setu pri rezultatu 14:13, nije uspeo da je iskoristi, a gošće su potom preokrenule i uspele da dođu do dva boda.
Mnogo uzbuđenja je bilo u ovom meču. Poveo je Spartak, uspela je Vizura da preokrene u naredna dva seta, a mogao je domaćin i do sva tri boda. Ipak, Vizura je prokockala prednost koju je imala u četvrtom setu, a potom je usledio već opisani rasplet u taj-breku, u kome su domaće ipak došle do pobede.
TENT – Crvena zvezda (19:25, 25:22, 16:25, 27:25, 10:15) U derbi meču, duelu do sada neporaženih timova, Crvena zvezda je protiv TENT-a stigla do petog trijumfa. Mogle su crveno-bele da osvoje i ceo plen u Obrenovcu, ali su propustile dve meč lopte u četvrtom periodu, a na kraju su ipak bile za nijansu bolje od rivala u taj-breku.
Prvi i treći period igre je prilično ubedljivo pripao gošćama, TENT se vratio u igru u drugom i uspeo da izjednači u neizvesnoj završnici četvrtog seta. U petom su na promeni strana crveno-bele imale dva poena viška (8:6), a tu prednost su lako održale do kraja meča.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Prvi Akva park u Srbiji izgrađen je u Jagodini pre dve decenije, na incijativu i po ideji Dragana Markovića Palme, kao i sve ostale destinacije koje danas čine Memorijalno – turistički kompleks nazvan po svom autoru "Dragan Marković Palma“.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Sukob na Bliskom istoku – 103. dan. SAD su izvele vazdušne udare na Iran nakon obaranja američkog helikoptera Apač, a Teheran je uzvratio napadima na američke ciljeve u regionu.
Kvalitetan san smatra se jednim od ključnih faktora za zdravlje i vitalnost organizma. Iako ga mnogi zanemaruju zbog užurbanog načina života, redovan i kvalitetan odmor tokom noći neophodan je za pravilno funkcionisanje celog organizma.
Više od polovine građana Sjedinjenih Američkih Država strahuje da bi razvoj veštačke inteligencije mogao da dovede do gubitka posla za njih ili nekog člana njihovog domaćinstva, pokazalo je danas objavljeno istraživanje.
Suosnivač kompanije Majkrosoft Bil Gejts danas će svedočiti iza zatvorenih vrata pred Kongresom Sjedinjenih Američkih Država, u okviru istrage o vezama sa pokojnim osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom.
Norveški apelacioni sud odbio je zahtev Mariusa Borga Hojbija da bude pušten iz pritvora zbog teške bolesti svoje majke, uoči presude u postupku za silovanje.
Albanski premijer Edi Rama našao se usred ozbiljne političke krize dok protesti širom zemlje ne jenjavaju zbog kontroverznog turističkog projekta vrednog 1,4 milijarde evra, koji se dovodi u vezu sa Ivankom Tramp i Džaredom Kušnerom.
Da se nikad ne zna u kom pravcu mogu da vas odvedu spostveni talenti pokazuje i slučaj Amande Papas, koja je od meteorologije stigla do sopstvenog digitalnog brenda i novog poslovnog uspeha i sada pravi sadržaj za platformu Passes.
Američki glumac Mark-Pol Goselar (52), poznat po ulozi Zaka Morisa u seriji "Saved by the Bell", privukao je veliku pažnju javnosti nakon pojavljivanja na događaju Bel Medija Apfrants 2026 u Torontu.
Šarm francuske kinematografije i ovog leta vraća se pred domaću publiku kroz osmo izdanje Festival francuskog filma, koje će biti održano od 23. do 28. juna i od 2. do 5. jula u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Nišu, Gornjem Milanovcu i Užicu.
Šesnaest godina nakon što je film "Društvena mreža" (The Social Network) prikazao uspon Fejsbuka, publika je dobila prvi uvid u dugo očekivani nastavak.
Festival francuskog filma biće održan od 23. do 28. juna u Beogradu, a potom od 2. do 5. jula u još pet gradova Srbije, najavljeno je danas na konferenciji za medije u Francuskoj ambasadi.
Poslednja epizoda serije "Porodca Soprano", poznata po iznenadnom prekidu slike, podelila je publiku - neki su ga smatrali genijalnim, drugi frustrirajuće neodređenim završetkom.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, organizujemo League of Legends 2v2 turnir. Ako želiš da sa svojim duo partnerom odmeriš snage protiv drugih ekipa uživo, ovo je prava prilika da se prijavite.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, u subotu 13. juna organizujemo Clash Royale 1v1 turnir. Ako aktivno igraš i želiš da odmeriš snage sa drugim igračima uživo, pozivamo te da se prijaviš.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Meksiko je dugo jedan od najvećih centara za proizvodnju automobila, u kom fabrike imaju gotovo svi veliki proizvođači. Sada bi mogli da dobiju i prvi ozbiljan domaći brend, pod nazivom Olinia.
Komentari 4
Pogledaj komentare