Olimpizam

Subota, 20.08.2016.

13:30

Dan XV: Zlato, srebro, bronza

Petnaestog dana Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru Srbija je osvojila osmu medalju koju su donele košarkašice u duelu protiv Francuske za bronzu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Jamie Squire/Getty Images

Veče su dodatno ulepšali vaterpolisti koji su kompletirali titulu olimpijskog, svetskog i evropskog šampiona. Odbojkašice ipak nisu imale snage za zlato i izgubile su od Kine posle preokreta.

Dan je otvorio Marko Novaković koji je od 14.07 učestovao u B finalu u disciplini K1-200, potom se srpski kajakaški četverac – Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Panić i Vladimir Torubarov u A finalu discipline K4-1000 borio za medalju.

Srbija je čekala još jednu medalju tokom noći, ali Milica Mandić nije uspela da odbrani olimpijski tron.

Srpski sportisti XV dana:
14.07 kajak: muškarci K1-200, B finale: Marko Novaković
14.40 kajak: žene K4-400, B finale: O. Moldovan, N. Moldovan, Ružičić-Benedek, Starović

05:03 - Odbojkašice izgubile u finalu

Odbojkašice Srbije osvojile su srebrnu medalju iako su sjajno otvorile meč protiv Kine - 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:23).

23.59 Vladari svega - vaterpolisti osvojili zlatnu medalju

Ono što nikome nije pošlo za rukom jeste vaterpolistima Srbije - tim Dejana Savića osvojio je zlatnu medalju u Riju i kompletirao titule olimpijskog, svetskog i evropskog šampiona.

Srbija je u velikom finalu savladala selekciju Hrvatske 11:7.

21.35 Milica zaustavljena u četvrtfinalu

Srpska tekvondoistkinja Milica Mandić poražena je u četvrtfinalu olimpijskog turnira u kategoriji preko 67 kilograma.

Olimpijsku šampionku u riju je savladala svetska prvakinja Britanka Bjanka Volkden sa 5:0.

21.00 Jovana Crnogorac 27.

Srpska biciklistkinja Jovana Crnogorac zauzela je danas 27. mesto u trci u planinskom biciklizmu na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Crnogorac je trku završila sa dva kruga zaostatka za pobednicom Šveđankom Dženi Risveds.

18.10 Bronzane košarkšice!

Reprezentativke Srbije ispisale su istoriju ženske košarke u našoj zemlji, pobedivši selekciju Francuske u borbi za treće mesto na Olimpijskim igrama – 70:60!

17.06 Milica Mandić u četvrtfinalu!

Srpska tekvondoistkinja Milica Mandić plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru, pobedivši u kategoriji preko 67 kilograma Norvežanku Tinu Skar 8-2.

15.15 Četverac bez medalje, poslednji u finalu

Srpski četverac u disciplini K4-1.000 nije završio je na poslednjem, osmom mestu u finalu i tako ostao bez medalje.

14.53 Ženski četverac završio na 14. mestu

Ženski kajakaški četvorosed Srbije završio je B finale na šestom mestu, odnosno 14. ukupno u trci na 500 metara.

Dalma Ružičić Benedek, Nikolina i Olivera Moldovan i Milica Starović prešle su deonicu za jedan minut i 42,818 sekundi. Najbrže u ovoj grupi bile su Poljakinje sa 1:37,658.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarska, srebrnu Nemačka, a bronzanu Belorusija.

14.10 Marko Novaković 13. na 200 metara

Srpski kajakaš Marko Novaković završio je na 13. mestu u ukupnom plasmanu u jednosedu na 200 metara na Olimpijskim igrama u Riju.